EnglishEnglish
 
Scena Młodych

Scena Młodych

sob., 4 października 2014, 15:00

sprzedaż zakończona
Opis

4 października na scenie w Centrum Kultury Agora spotkają się utalentowani uczniowie szkół muzycznych z Polski, Czech i Niemiec. Dla młodych gitarzystów jest to często pierwsza szansa na profesjonalny występ przed międzynarodową publicznością. Natomiast dla widzów Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+, ten koncert, to niepowtarzalna okazja, by poznać artystów, o których w przyszłości może być naprawdę głośno. 

W tym roku na Scenie Młodych pojawią się uczniowie z Drezna (Heinrich Schütz Konservatorium Dresden), Pragi (Zakladni Umelecka Szkola ZUS Hostivar), Wałbrzycha (Zespół Szkół Muzycznych) i Wrocławia (Społeczna Szkoła Muzyczna I st., Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz oraz OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego). W sumie na koncercie zagra około 20 młodych gitarzystów, którzy wystąpią ze swoimi krótkim recitalami lub w kameralnych zespołach, również przy akompaniamencie fletu czy wibrafonu.

Scena Młodych to projekt, który już na stałe wpisał się w program wrocławskiego Festiwalu.  Jego celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy ośrodkami edukacji muzycznej w rejonie pogranicza polsko-czesko-niemieckiego. Koordynatorem tej współpracy jest Agata Furmanowska, prowadząca klasę gitary we wrocławskiej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.