EnglishEnglish
 
Schmidt Electric In Memory of Roy Hargrove - Singing Jam Session

Schmidt Electric In Memory of Roy Hargrove / Singing Jam Session

pt., 21 czerwca 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

godzina 20:00

Schmidt Electric In Memory of Roy Hargrove

Schmidt Electric to jeden z kilku najlepszych zespołów jazzu elektrycznego w Polsce. To czworo znakomitych instrumentalistów, uznanych i wielokrotnie nagradzanych na konkursach i festiwalach, którzy mają odwagę łączyć jazz z aktualnymi trendami muzycznymi, świeżym spojrzeniem i nowymi nurtami – kreując zupełnie nową, niepowtarzalną jakość! Od momentu powstania zespołu w kwietniu 2011r. w tym roku mija 8 lat! A w tym czasie - ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą, dziesiątki tras koncertowych, setki godzin wspólnego grania i trzy znakomite płyty. Dziś muzycznie rozumieją się bez słów i czerpią od siebie energię na każdym z koncertów przekazując ją publiczności. To zdecydowanie najbardziej energetyczny z elektrycznych składów jazzowych!

Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Bura (UK) – klawisze, syntezatory
Jakub Mizeracki - gitara elektryczna
Michał Kapczuk – gitara basowa, efekty
Sebastian Kuchczyński (USA) – perkusja, pady

Zespół zadebiutował płytą Silver Protect wydaną we wrześniu 2012 nakładem wydawnictwa SJRecords. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

Tear The Roof Off  - drugi album zespołu ukazał się 22 maja 2015r., w krótkim czasie zdobywając wyśmienite recenzje znawców i wprawiając w osłupienie jazzfanów. Dotychczas energetyczna muzyka Schmidt Electric przybrała jeszcze bardziej elektryzujące i nowatorskie oblicze.

 Live  - trzeci album zespołu ukazał się 01 czerwca 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords. Płyta była dodatkiem dla prenumeratorów magazynu Jazz Forum i stanowi zbiór nagrań głównie z 10 grudnia 2016 ze Śląskiego Festiwalu Jazzowego organizowanego w Katowicach. Magia muzyki granej live - na żywo i emocje towarzyszące takim koncertom zespołu Schmidt Electric zapisane na krążku to coś, na co czekało wielu fanów zespołu.

godzina 22:00

Maciek Czemplik Singing Jazz Jam Session

Zapraszamy na wokalne jazz jam session, które poprowadzi Maciej Czemplik z najlepszymi wrocławskimi muzykami.

Bilety
Sprzedaż zakończona.