EnglishEnglish
 
Sebastian Riedel i Cree

Sebastian Riedel & Cree

pt., 13 marca 2015, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

SEBASTIAN RIEDEL & CREE zagrają w Starym Klasztorze!

 

Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu - wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

Następnie grupa wystąpiła na „Famie” w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas: „…Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones. Czy można było się nie wzruszyć, kiedy Bastek śpiewał - Kiedy znowu będę razem z Nim!?. W każdym razie publiczność przyjęła Cree bardzo ciepło…”.

I nie mogło być inaczej skoro zespół poprzedzający występ gwiazdy dwukrotnie wychodził na scenę by ukłonić się publiczności.

Posłuchaj utworu "Jestem Tu Dla Ciebie"
https://www.youtube.com/watch?v=G5-0L37ExA0

Obecny skład zespołu:

Sebastian Riedel - gitara, wokal, harmonijka ustna
Sylwester Kramek – gitara Lucjan Gryszka - gitara basowa
Tomasz Kwiatkowski – perkusja
Adam Lomania - instrumenty klawiszowe

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.