EnglishEnglish
 
Skalpel

Skalpel

pt., 24 października 2014, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wielki powrót Skalpela!

Gwiazda polskiego nu jazzu wraca z nowym albumem! Mistrzowie łączenia polskiego jazzu lat 60. i 70.z nowoczesną elektroniką – Skalpel - wystąpią po wielu latach we Wrocławiu, 24 października w Eter Klub. 

Skalpel to wrocławski duet, tworzony przez kompozytorów i producentów: Marcina Cichego i Igora Pudło, współpracujących ze sobą od 1998 roku. 

W 2001 r. dzięki rewelacyjnemu demo Polish Jazz nawiązali współpracę z legendarną brytyjską wytwórnią Ninja Tune i pod jej szyldem wydali dwa świetnie przyjęte albumy.

Zespół jest znany z sięgania po polski jazz z lat 60. i 70. i konstruowania na jego bazie własnej autorskiej wizji współczesnej muzyki, łączącej to, co najlepsze w jazzie, hip hopie i muzyce klubowej. Przedsmak ich możliwości dała epka Sculpture z 2003 roku. Gazeta Wyborcza wymieniła ją wśród pięciu najważniejszych płyt z nowym polskim jazzem. 

Rok później duet wydał swój debiutancki album Skalpel doceniony przez fanów i krytyków na całym świecie. Płyta  Skalpel znalazła się w podsumowaniu Album Of The Year przygotowanym przez DJ Magazine. Album został też nominowany do BBC - Gilles Peterson Worldwide Music Awards 2004. 

Sukcesem był też drugi album Skalpela Konfusion (2005 r.), dzięki któremu duet został laureatem prestiżowych  Paszportów Polityki. 

Płyty Skalpela znajdują się na wysokich miejscach w wielu rankingach najlepszych polskich albumów minionej dekady.

Na nowe wydawnictwo grupy fani czekali 9 lat. W maju tego roku ukazała się epka „Simple,” a na październik planowane jest wydanie albumu „Transit”. Wraz z nowymi nagraniami Skalpel wraca również na scenę. Zmienia się formuła występów, które niegdyś były audio-vizualnymi dj setami, a obecnie są koncertami z udziałem dodatkowych muzyków. Do koncertowego składu zespołu dołączyli wybitni muzycy improwizujący: Joanna Duda grająca na instrumentach klawiszowych i perkusista Jan Emil Młynarski, znani też jako J=J. W tym składzie Skalpel zaprezentuje nowe wersje utworów ze wszystkich swoich płyt. Można powiedzieć, że 24 października w Eter Klub odbędzie się pierwszy prawdziwy koncert Skalpela we Wrocławiu.

Ceny biletów

Miejsca stojące:

38 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu

Miejsca siedzące:

48 zł – miejsca na balkonie

Bilety
Sprzedaż zakończona.