EnglishEnglish
 
Skicki-Skiuk

Skicki-Skiuk

czw., 12 października 2017, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Nazwa grupy pochodzi od końcówek nazwisk muzyków uczestniczących w tym projekcie. Muzycy wspólnie tworzą kompozycje na bazie przyniesionych na próbę pomysłów, wykształcając przy tym własny język muzyczny.

Po koncercie zapraszamy na jazz jam session w wykonaniu wrocławskich muzyków.

SKICKI-SKIUK

Wyobraź sobie czterech młodych muzyków jazzowych, albo inaczej... Nie wyobrażaj sobie muzyków jazzowych, bo SKICKI-SKIUK, to czterech przyjaciół, którzy tym co robią, jak robią i nawet tym jak wyglądają, wychodzą poza schemat jazzowego stereotypu. Lubią się na scenie i poza nią, a najbardziej na świecie kochają grać ze sobą - co słychać (i widać). SKICKI-SKIUK to zespół, nie projekt. Jego nazwa pochodzi od końcówek nazwisk: Darek RubinowSKI (saksofon tenorowy), Jakub MizeraCKI (gitara), Jakub MiarczyńSKI (perkusja), Roman ChraniUK (kontrabas), choć każdy z członków zespołu potrafi rozszyfrować tę nazwę na 23 różne sposoby. Nadal myślisz, że jazz nie jest dla Ciebie? Spróbuj SKICKIch, przekonaj się na własne uszy. A jeśli jesteś fanem jazzu, sprawdź czy słusznie dostali Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą.

SKICKI-SKIUK od momentu powstania, święcą triumfy na festiwalach i konkursach muzycznych w Polsce, a publiczność ich uwielbia. Swój styl określają jako „jazzowy kociołek Panoramixa” i twierdzą, że “na scenie zamieniają się w MegaZorda”. Używając mniej niestandardowej nomenklatury wyjaśniają, że “lubią jak się dzieje”, a ich twórczość wychodzi poza ramy ściśle określonego gatunku. Gdyby nie jazzowy mur w postaci saksofonisty, byliby najlepszą kapelą rockową w tej części Europy... Łączą w sobie absolutną wolność, angażują emocjonalnie odbiorcę, udowadniając, że w muzyce improwizowanej nie ma miejsca na podziały i czysto racjonalne podejście do materii - wszystko to okraszone sporą dawką humoru i luzu scenicznego. Kompozycje SKICKI-SKIUK to oswojone, współczesne brzmienie o swingowo-bluesowych korzeniach, romansujące z dźwiękami o młodszym rodowodzie. Ale mimo ekstatycznego charakteru muzyki, którą tworzą, niezwykle ważna jest dla nich jakość tego co prezentują, precyzja wykonawcza i wirtuozeria (jako jeden z najwyższych celów ich dążeń). Zdecydowaną większość repertuaru koncertowego stanowią autorskie kompozycje zespołu. Ogromny potencjał SKICKI-SKIUK został szybko dostrzeżony, m.in. przez Leszka Możdżera, który wziął zespół pod swoje skrzydła podczas nagrywania debiutanckiej płyty. Album o wpadającym w ucho tytule - CHRARUMIMIA - ukaże się jesienią 2017r.

Bilety
Sprzedaż zakończona.