EnglishEnglish
 
SKUBAS, KRZYSZTOF ZALEWSKI

SKUBAS, KRZYSZTOF ZALEWSKI

wt., 10 grudnia 2013, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wspólny koncert Krzysztofa Zalewskiego i Skubasa!


Tych dwóch świetnych wokalistów połączy siły na kilka specjalnych koncertów - w Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Lublinie. Będą to dwa niezależne koncerty jednego wieczoru, obaj artyści wykonają piosenki ze swoich najnowszych płyt - Skubas ze świetnie przyjętej "Wilczełyko", a Zalef z "Zeliga" który ukaże się w listopadzie.

We Wrocławiu posłuchać ich będziemy mogli 10. grudnia w klubie muzycznym Łykend.

SKUBAS to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.

W 2012 roku ukazał się debiutancki album Skubasa "Wilczełyko". Album wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Skubas otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategorii "Debiut Roku" oraz "Utwów Roku" za singla "Linoskoczek":http://www.youtube.com/watch?v=Nlcy6BLUbQI

FB: www.facebook.com/SkubasMusic

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Zalef wraca z nową płytą! Płyta "Zelig" ukaże się 12.11. nakładem Kayax po 9 latach od debiutu. Zalef wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i... "zniknął". Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowska oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

„Zelig” zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców - wymyka się szufladom. Tak o tej płycie mówi Jacek 'Budyń' Szymkiewicz (Pogodno):

"Miałem przyjemność poznać pana Zalewskiego Krzysztofa pierwej jako zacnego kolegę i kompana w przygodach niebezpiecznie szalonych, a dopiero chwile później, jako utalentowanego muzyka i wrażliwego autora i kompozytora. Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwały na myśl geniusz. Szczypta problemów osobowościowych i niezwykły życiorys dają mieszankę obok której nie można przejść obojętnie. I taka jest tez płyta "Zelig".

FB: www.facebook.com/Zalef.Krzysztof

Bilety: 25 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.