EnglishEnglish
 
Sławek Jaskułke

Sławek Jaskułke

niedz., 15 marca 2015, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Muzyka Sławka Jaskułke zarejestrowana na płycie „Sea” - to właśnie ten repertuar zdominuje program koncertu w Vertigo Jazz Club & Restaurant - jest dźwiękowym obrazem morza. 

Muzyka głęboka i płynąca.  Któż inny jak nie człowiek urodzony nad morzem i z nim związany przez całe swoje życie nie powinien stworzyć muzycznego obrazu morza? Sławek 

Jaskułke nagrał płytę oddającą jego oblicza, kolory i charakter. Stworzył muzykę oszczędną w środkach, bogatą w treści i głęboką w nastroju. Muzykę, która dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi. „Próbowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną. To jest morze bardziej w odczuwaniu niż w czystej interpretacji lub inaczej mówiąc to wpływ morza na moją muzykę, czego efektem jest ta płyta”. 

Twórczość Sławka Jaskułke od lat jest podążaniem w kierunku prostoty i piękna, z zachowaniem dbałości o najmniejszy detal, spójną formę całości oraz przejrzysty język muzycznej wypowiedzi. „Nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność, i melodyjność w muzyce. Jak dodać do tego ciszę i pozbyć się nadmiernego romantyzowania, to o efekt możemy być spokojni. Jestem zdeklarowanym fanem prostoty, oczywiście nie w każdym aspekcie, ale przynajmniej w kontekście moich ostatnich solowych działań”.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.