EnglishEnglish
 
SLEEP + support

SLEEP + support

wt., 9 kwietnia 2019, 20:00
( Otwarcie bram: 19:00 )


Progresja
ul. Fort Wola 22
01-258, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Pionierzy stoner doom metalu po raz pierwszy w Polsce! SLEEP, twórcy bardzo dobrze przyjętego albumu „The Sciences” z 2018 roku, odwiedzą warszawską Progresję w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej już 9 kwietnia 2019 roku. Przygotujcie się na wyjątkowo bezkompromisowe wydarzenie – Sleep nie biorą jeńców! 

 

Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu. 

Debiutując albumem „Volume One”, poprzez EPkę „Volume Two”, drugi studyjny album „Sleep’s Holy Mountain” – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu – i ich ostatni album przed rozpadem „Dopesmoker”, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli. Ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania. 

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis. Ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać, aż do 2017 r. 

W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem „The Sciences” wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę

Obecnie zespół tworzą:

l Cisneros – wokale/ gitara basowa
Matt Pike – gitara
Jason Roeder – perkusja

 


Ceny biletów

 

120 zł - przedsprzedaż
140 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.