EnglishEnglish
 
SLOW - Smooth Jazz Night

SLOW - Smooth Jazz Night

czw., 14 czerwca 2012, 20:00

Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56
53-504, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Smooth Jazz Night w Firleju

 

Zespół SLOW, będący jednym z najnowszych objawień polskiej sceny smooth jazzowej, wystąpi 14 czerwca we wrocławskim klubie Firlej. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

SLOW powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty Tomasza Kaczmarczyka i pianisty Krzysztofa Wermińskiego, którzy swoje dotychczasowe wspólne muzykowanie postanowili sformalizować w postaci zespołu wykonującego „muzykę leniwą, smakowitą i pogodną”. Jesienią ubiegłego roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Art of Silence”, która zachwyciła zarówno dziennikarzy muzycznych, jak i słuchaczy „jakością pieczołowicie wyrzeźbionego brzmienia”. W jej nagraniu wzięli udział, między innymi, saksofonista Leszek Szczerba, basista Robert Kubiszyn, znakomici perkusiści: Sławomir Berny, Michał Dąbrówka i Kenny Martin, oraz wokalistki Kasia Piasecka i Ania Szarmach. Płyta zawiera dziewięć utworów instrumentalnych oraz jedną piosenkę w wykonaniu Ani Szarmach. Wszystkie kompozycje utrzymane są w spokojnym, nastrojowym klimacie, tworzonym przez instrumentalną wirtuozerię, naturalny, niebagatelny rytm i urozmaicone harmonie. Ale muzyka SLOW to, przede wszystkim, subtelna i perfekcyjne dopracowana smooth jazzowa melodia, która łatwo wpada w ucho i na długo pozostaje w pamięci słuchaczy. 

Podczas czerwcowego koncertu w Firleju SLOW wystąpi w składzie: Sławomir Berny (perkusja), Tomasz Grabowy (bas), Tomasz Kaczmarczyk (gitary), Leszek Szczerba (saksofony), Krzysztof Wermiński (instrumenty klawiszowe). 

Źródło: materiały promocyjne organizatora
www.slowmusic.pl

Bilety:
55zł - bilet normalny
35zł - bilet ulgowy (uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji) 

Bilety
Sprzedaż zakończona.