EnglishEnglish
 
Sokół i Marysia Starosta

Sokół i Marysia Starosta

sob., 15 marca 2014, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Sokół i Marysia Starosta

 

Wojtek Sokół to raper, producent i autor tekstów. Nazywany jest najlepszym polskim „storytellerem”. Autor kultowego kawałka „Każdy ponad każdym”, niezapomnianych „Angela”, „Uczę się uczuć”, „Mogę wszystko” i pomysłodawcą oraz współautorem tekstów „W aucie” i „W wyjątkowych okolicznościach”.

Sokół ,a na koncie nagrania z tak różnymi osobami, że ciężko odnaleźć jakąś

spójność: z Michałem Urbaniakiem, Frankiem Kimono, Piotrem Leniewiczem i Karolem Ludewem z Mojej Adrenaliny, czy Jankiem Młynarskim i Michałem Foxem Królem z 15 Minut Projekt.

Muzyczne projekty Sokoła zostały wielokrotnie nagradzane i nominowane do różnych nagród branżowych – Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Ślizgery,  Miazgi, Asy Empiku, czy Iglica Offensivy.

Marysia Starosta to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Marysia miała styczność z muzyką od dziecka - w wieku pięciu lat trafiła do Polskiego Radia. Marysia śpiewała jako chórzystka m.in. z Martyną Jakubowicz,  Kombi, Golec uOrkiestrą, De Mono, Piotrem Polkiem, Joanną Dark i Krzysztofem Krawczykiem. Jej głos można usłyszeć na albumach Afromental, Vienio & Pele, Borysa Szyca, Joanny Dark, Martyny Jakubowicz, Kombi, Roberta M, Fu, Pokoju Z Widokiem Na Wojnę i kilku innych. W 2008 roku ukazał się jej debiutancki album „Maryland”.

Wojtek Sokół i Marysia Starosta prywatnie są parą. Wspólny projekt nagrywali przez dwa lata od maja 2009 roku. Do współpracy zaprosili jednego polskiego i kilku zagranicznych producentów. Z Niemiec są to: Shuko z ekipą Hustle Heart, PH7, oraz Drumkidz, ze Szwecji Jimmy Ledrac, z Kanady Brall, z Czech DJ Wich, a z Polski Siwers. Producenci ci pracowali wcześniej z całą gamą światowej klasy postaci z kręgów hiphopu, r’n’b i szeroko pojętej muzyki miejskiej.

Sokół i Marysia zaprosili na projekt również wielu DJ-ów. Na albumie usłyszymy Deszczu Strugi (WWO, ZIP Skład), Kebsa (HIFI Banda) i DJ B (Molesta).

Więcej o artystach:

www.facebook.com/sokolimarysiastarosta
www.prosto.pl

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
35 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu 
Bilety
Sprzedaż zakończona.