EnglishEnglish
 
Son Del Nene (Cuba)

Son Del Nene (Cuba)

śr., 19 października 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Son Del Nene – gwiazdy z Kuby zagrają w Starym Klasztorze!

El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, wystąpi we Wrocławiu na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Na niepowtarzalny wieczór w kubańskich rytmach zapraszamy 19 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Styl muzyczny son cubano jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. Na początku XX wieku, ten styl muzyczny osiągnął sukces w Hawanie i na całej Kubie. Stamtąd wyruszył na podbój świata, a po sukcesie słynnego filmu Wima Wendersa "Buena Vista Social Club" zyskał światową popularność. 

El Nene, czyli Pedro Martinez Lugo dysponuje niezrównanym głosem - jednocześnie potężnym, ale i  melancholijnym. Na scenie prezentuje się jak młodsza wersja słynnego na całym świecie Ibrahima Ferrer z legendarnego Buena Vista Social Club. Panowie są do siebie niesamowicie podobni nie tylko z wyglądu, ale i niezrównanego muzycznego stylu

El Nene nauczył się od "starszych panów" jak śpiewać autentyczne son cubano, tak przekonująco, że zdobył nagrodę Latin Grammy wraz ze swoją grupą "Los Jovenes del Son". W flimie Wima Wendersa  "Musica Cubana - Synowie Buena Vista", El Nene zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych.

Na swoim ostatnim albumie "Lágrimas de Amor" pokazał całą gamę swoich umiejętności: sentymentalną stronę na klasycznym "Fiebre de ti" i ognistą kubańską stronę na "Felize Recuerdo". Jego występy na żywo są tak samo wszechstronne i zróżnicowane jak jego płyty: zaskakująco różnorodne, porywające i ekscytujące.

El Nene i jego siedmioosobowy zespół  Son Del Nene, po gorącym przyjęciu ich pierwszej trasy koncertowej w  Europe, powracają ponownie. Dla wszystkich miłośników oryginalnej tradycyjnej muzyki son cubano, którzy chcą doświadczyć atmosfery autentycznej Kuby, spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem to niepowtarzalna okazji, której nie można przegapić.

"Nogi same rwą się do tańca. To muzyka, której nie można się oprzeć. "

Zespół Son Del Nene występuje w składzie:

El Nene / vocals
Gegory Lopez / trumpet, vocals
Deivys Berroa / bass, vocals
Armando Lahullier / tres cubano, vocals
Eduardo Acosta / guitar, vocals
Rigoberto Gonzalez / percussion
Yoendry Ferrer / congas, vocalse

Bilety
Sprzedaż zakończona.