EnglishEnglish
 
Soyka Kolektyw

Soyka Kolektyw

niedz., 21 października 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

SOYKA KOLEKTYW w Radiu Wrocław

 

Koncert pełen piękna i dobrych wibracji. Muzyka, która przenosi w inny wymiar. Człowiek, który z niewyobrażalną lekkością potrafi wywołać pozytywne emocje. Stanisław Soyka i jego nowy projekt SOYKA KOLEKTYW już 21 października o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zapraszamy!

Usłyszymy klasyki Czesława Niemena z wydanej wiosną 2012 roku monografii „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, ale także pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”,  garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. 

SOYKA KOLEKTYW to nowy projekt Stanisława Soyki. Towarzyszyć mu będą syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych oraz gościnnie: Antoni Gralak na trąbce i Aleksander Korecki na saksofonie. SOYKA KOLEKTYW stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Stanisław Soyka to śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. 

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. 

Źródło: materiały organizatora koncertu
Bilety:
100zł - kategoria I
80zł - kategoria II 

Bilety
Sprzedaż zakończona.