EnglishEnglish
 
Stanisława Celińska - recital Piękny świat

Stanisława Celińska - recital "Piękny świat"

pt., 19 października 2012, 19:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

„Piękny świat” recital Stanisławy Celińskiej

 Przy fortepianie - Tomasz Bajerski.

 

Program koncertu składa się z czterech części nazwanych Wiara, Nadzieja, Miłość i... Piękny Świat. To poetycko – filozoficzne rozważania o przemijaniu, radości, bólu, tęsknocie i nadziei. Poruszająca, czasem zabawna opowieść o życiu. 

Naturalny, spontaniczny kontakt Artystki z publicznością tworzy niepowtarzalny klimat koncertu. 

Na program recitalu składają się piosenki z tekstami: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Joanny Kulmowej, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, a także poetki cygańskiej – Papuszy, z muzyką: Bułata Okudżawy, Edwarda Pałłasza, Tomasza Bajerskiego i innych. 

Czas trwania recitalu: ok. 95 minut


Stanisława Celińska - aktorka teatralna, filmowa i estradowa. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Stworzyła dziesiątki ról współpracując z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Ateneum, Nowym, Na Woli, Dramatycznym, Rozmaitości oraz Studio. W sezonie artystycznym 1990-91 występowała także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych – gra zarówno epizody jak i postaci pierwszoplanowe. 

Wybrane tytuły filmowe: „Krajobraz po bitwie” reż. A. Wajda, „Nie ma róży bez ognia” reż. S. Bareja, „Panny z Wilka” reż. A. Wajda, „Spis cudzołożnic” reż. J. Stuhr, „Fuks” reż. M. Dutkiewicz, „Panna nikt” reż. A. Wajda, „Złoto dezerterów” reż. J. Majewski, „Pieniądze to nie wszystko” reż. J. Machulski, „Południe-Północ” Ł.Karwowski.

Znakomita aktorka była wielokrotnie nagradzana za wybitne kreacje aktorskie w spektaklach teatralnych i filmach (liczne nagrody za role pierwszoplanowe i drugoplanowe, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za szlachetną formę poetyckiej interpretacji poezji), spektaklach telewizyjnych („Telemaska” dla najlepszej aktorki Teatru Telewizji, był również nagradzana za twórczość estradową (Nagroda Polskiej Estrady „Prometeusz”)  i radiową („Wielki Splendor” Teatru Polskiego Radia za kreacje radiowe). Stanisława Celińska jest także uznaną wykonawczynią piosenki aktorskiej.

Tomasz Bajerski - kompozytor, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest autorem muzyki do ponad 100 spektakli teatralnych, za które otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia. Współpracował z warszawską Pracownią „Teatr”, gdzie zrealizował swój autorski spektakl „Obiad”. Był także kierownikiem muzycznym Teatru Narodowego, Teatru Ateneum oraz Teatru Nowego w Warszawie. Koncertował m.in. w Australii, Austrii, Czechach, Francji, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Watykanie. Swój warsztat muzyczny, dotyczący technik oraz języka muzycznego teatru instrumentalnego prowadził w Akademii Teatralnej w Oslo. W latach 1984 - 2002 był kierownikiem zespołu muzycznego, a następnie akompaniatorem piosenkarki Edyty Geppert.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:
30 zł – normalny
25 zł – ulgowy 

Bilety
Sprzedaż zakończona.