EnglishEnglish
 
Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo

pt., 27 listopada 2015, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO  wciąż przemierza koncertowe szlaki.  Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które ukazały się na płycie „Kompresja ciszy” (premiera albumu 13 kwietnia 2015).

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Skład zespołu:

KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa, cymbałki

Zespół, mimo, że nie widać go w telewizji i nie słychać w komercyjnych stacjach radiowych, gromadzi na swoich koncertach tłumy wielbicieli. Fenomen grupy tkwi w pięknych i mądrych słowach śpiewanych piosenek, zwykle autorstwa uznanych poetów (m.in. Leśmiana, Stachury), przekazujących wartości ponadczasowe i podkreślonych ładnymi melodiami.

Bilety
Sprzedaż zakończona.