EnglishEnglish
 
Steve Vai i Evolution Tempo Orchestra

Steve Vai & Evolution Tempo Orchestra

śr., 12 czerwca 2013, 19:00

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis


Steve Vai & Evolution Tempo Orchestra

 

Vai jest prawdziwym wirtuozem gitary, wizjonerskim kompozytorem i producentem muzycznym, uznawanym za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. Gry na gitarze zaczął się uczyć w wieku 12 lat od samego Joe Satrianiego, zaś w wieku 18 zaczął karierę u boku Franka Zappy! Przez te wszystkie lata zdobył wiele nagród – zaczynając od statuetek Grammy, a na Les Paul Award kończąc. Na swoim koncie ma ok. 60 płyt. W jego dyskografii znajdują się m.in. albumy nagrane wspólnie z Zappą, Davidem Lee Rothem (Van Halen) czy Whitesnake.

On bawi się muzyką, czuje ją, eksperymentuje, a efekt zawsze jest piorunujący ! Z całą pewnością zasługuje na miano jednego z największych wirtuozów gitary.

Niewiarygodne, porywające wykonane z wyczuciem, pełną świadomością oraz elektryzującą pasją solówki Steve’a Vai’a to coś, za co jedni go kochają, a inni nienawidzą. Jedno jest pewne, nie da się wysłuchać jego koncertu i wyjść z niego bez emocji. Umiejętności, talent, kunszt gry, niekonwencjonalne podejście do instrumentu,to mieszanka, jaka czeka na nas juz 12 czerwca 2013 roku. Tym razem zagra wraz z Orkiestrą Symfoniczną Evolution Tempo. 

Dopełnienie tego wyjątkowego wydarzenia stanowi miejsce koncertu: zabytkowy gmach Hali widowiskowo-sportowej, najsłynniejsze dzieło wrocławskiego modernizmu zlokalizowany na terenach Wrocławskiego Parku Szczytnickiego z Fontanną Multimedialną i Ogrodem Japońskim. 

Dorastając na Led Zeppelin i rocku progresywnym, Vai zawsze miał innowacyjne i twórcze podejście do muzyki. W wieku 18 lat został zauważony i doceniony. Od tego czasu jego popularność już tylko wzrastała. Podczas, gdy wielu muzyków z łatwością zamknąć można w określonej kategorii gatunku muzycznego, Steve Vai pozostaje niesklasyfikowany. On bawi się muzyką, czuje ją, eksperymentuje, a efekt zawsze jest piorunujący! Z całą pewnością zasługuje na miano jednego z największych wirtuozów gitary.

Na swoim koncie posiada ponad 60 płyt. W jego dyskografii znajdują się m.in. albumy nagrane wspólnie z Zappą, Davidem Lee Rothem (Van Halen) czy Whitesnake, ale największy wkład dla muzyki stanowi jego kariera solowa. Sprzedał blisko 60 milionów płyt. Już jego debiutancka 

płyta “Flex-Able” (1984) zyskała miano najbardziej wpływowego i najlepiej sprzedającego się albumu. Wydaniem  “Passion and Warfare” (1990) zapoczątkował erę wirtuozów gitary we wczesnych latach 90tych.Chociaż w ówczesnym czasie grunge wypierał Vai'a z list przebojów, to 

właśnie on stał sie główną inspiracją dla ery post-grunge'owej. Steve nie poprzestał jedynie na tworzeniu muzyki. Pomógł też projekrtantowi firmy Ibanez zaprojektować 7-strunową gitarę, która spełniła oczekiwania muzyczne wielu gitarzystów. Zachęcony sukcesami na kilku płaszczyznach Vai założył własną wytwórnie wydając m.in. płytę “No Substitutions” (Larry Carlton, Steve Lukather), która zdobyła nagrodę Grammy w 2002 roku za najlepszy album pop instrumentalny. Nowe wyzwania dla Vai’a nie stanowią problemu, jedyna przeszkoda, to brak czasu na realizację niezliczonych pomysłów.

Wielką niespodzianką dla fanów będzie z pewnością jedyny koncert w Polsce planowany na 12 czerwca 2013roku w Hali Ludowej. Steve Vai zagra swoje utwory zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną.

Źródło: organizator wydarzenia

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.