EnglishEnglish
 
Strachy na Lachy - Niespodzianki i rarytasy

Strachy na Lachy - "Niespodzianki i rarytasy"

sob., 20 kwietnia 2013, 21:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Strachy na Lachy – unikalny koncert  „Niespodzianki i rarytasy”


Biuro Literackie i wROCKfest.pl z wielką przyjemnością zapraszają na specjalny występ grupy Strachy na Lachy, który odbędzie się podczas 18. Europejskiego Portu Literackiego Wrocław, w sobotę 20 kwietnia o godz. 21:00 w BF Impart  przy ul. Mazowieckiej 17.

Koncert organizowany z okazji wydania książki z trzydziestoma trzema tekstami Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego Na skrzyżowaniu słów muzycy zapowiadają pod hasłem „Niespodzianki i rarytasy”. Impartowska scena Portu Literackiego rozbrzmi drugiego dnia festiwalu dźwiękami mniej znanych piosenek.

„Będą też pewnie i starsze, bardziej popularne utwory, których zawsze domaga się publiczność. Przede wszystkim pojawią się jednak kawałki, które dla słuchaczy będą dużą niespodzianką” – zapewnia w zaproszeniu na koncert Krzysztof Gajda, redaktor książki Na skrzyżowaniu słów.

Gdy połączymy fakt, że debiut grupy pod roboczą nazwą Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze miał miejsce na festiwalu w Legnicy 2001 roku, z premierą książki Krzysztofa Grabowskiego oraz setlistą, która zaskoczy nawet najwierniejszych fanów zespołu, to jest pewne, że będzie to wydarzenie niepowtarzalne. To trzeba zobaczyć!

„Trzydzieści trzy opowieści pieśniarza – z ilu? Z ilu płyt? Ilu lat świetlnych opowieści? Ten wybór jest jednak strzałem w dziesiątkę, w sam środek gramofonowej płyty, krążek zmieniony w książeczkę, przyznajmy, to wino zamienione w wino, różne kolory, różne smaki. Ale radość ta sama. Potęga smaku” – rekomenduje książkę krytyk literacki Paweł Tański.

Na skrzyżowaniu słów pozwala wczytać w opowiadane przez muzyka historie, zgłębić pełne niuansów treści, które czasem przemykają niezauważone, „przesłonięte” muzyką i wyjątkową barwą głosu, rozpierzchają się w koncertowych salach. W posłowiu Gajda stwierdza:

„Szukałem tekstów intensywnych, świadczących o pracy nad słowem, poszukiwaniu zaskakujących metafor, wyrazistych współbrzmień, wyjątkowego obrazowania. Przeprowadzając trudną selekcję, wiele wysiłku musiałem włożyć, by czytając słowa nie nucić ich do znanych i ulubionych melodii. Aby nie dać się uwieść tym melodiom (...)” 

Książka ukazuje się w nowej serii Biura Literackiego „33. Piosenki na papierze”, w której najlepsze utwory piosenek rodzimych bardów wybrane przez znanych poetów zostają wydane w formie książkowej. Każdy tom liczy 33 utwory, bez których polska kultura nie byłaby taka sama.

Bilety:
60 zł – I miejsca
45 zł – II miejsca
35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.