EnglishEnglish
 
STRAIN

STRAIN

sob., 18 marca 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

wROCKfest.pl zaprasza 18 marca do Starej Piwnicy na koncert zespołu STRAIN!

Wrocławski STRAIN powstał na przełomie 2010/11 roku. Od roku 2012 regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills.

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę długogrającą – „STRAIN" – na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech „Jankiel" Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof „Zalef" Zalewski.

Album grupy z utworami Dog, Zbudź się czy The One Kept In ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in ze współpracy z Lechem Janerką. Zbierając bardzo dobre recenzje w krajowej prasie muzycznej (Teraz Rock, Top Guitar, Metal Hammer) został nominowany do prestiżowej nagrody „Płyta Rocku" rozgłośni Antyradio.

Wiosną tego samego roku STRAIN zakończył, wspólną, jubileuszową trasę koncertową z grupą Acid Drinkers, która świętowała 25-lecie działalności.

Zdobył w tym samym czasie własne laury artystyczne:

- I Miejsce Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „Muzyczna Jesień" w Grodkowie 2015;
- I Miejsce jeleniogórskiej „Ligi Rocka" 2015;
- Grand Prix festiwalu „Śliwka Fest" 2015.

Zespół gościł na falach Rock Radia, w audycjach muzycznych Radia Wrocław, które objęło patronatem debiutancki album zespołu oraz otrzymał zaproszenie do zrealizowania dwugodzinnego programu w stacji Antyradio, wykonując w jego trakcie koncert unplugged. Utwór „The One Kept In" z debiutanckiej płyty, przez wiele tygodni gościł na liście przebojów Turbo-Top Antyradia.

W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music, docierając do odcinka finałowego.

W tym czasie pojawiły się również nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, która ukaże się w tym roku.

Bilety
Sprzedaż zakończona.