EnglishEnglish
 
Świąteczny Renomowany Jazz - koncert oraz wernisaż

Świąteczny Renomowany Jazz - koncert oraz wernisaż

pt., 7 grudnia 2018, 20:00

Renoma
ul. Świdnicka 40
Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Wraz z DH Renoma zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny pod tytułem Świąteczny Renomowany Jazz.

Koncert zagra wrocławski kwartet jazzowy: Jan Kantner Quartet. Przed koncertem odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem "Wrocławska fotografa jazzowa". W przerwie koncertu zapraszamy na licytacje charytatywną, z której całkowity przychód zostanie przekazany na Fundacja Miej Gest.

Jan Kantner Quartet:

Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i “ta trzecia”... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?). 

Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth

Nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają. 

Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robi to Janek, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. Jest ich czterech – jak łatwo się domyślić tworzą więc kwartet (Quartet!). 

Janek Kantner (saksofon altowy,sopranowy) – “gra na alcie inaczej, niż się gra na alcie” – powiedział pewien mądry człowiek i to chyba prawda. Ceni prostotę środków wyrazu, gra lirycznie, ekspresyjnie mocno (tak mówią). 

Piotr Szlempo (trąbka) – to kolejny oryginał (“trąbka inna niż wszystkie inne”). Ceni minimalizm, co sprawia, że mógłby być Chetem Bakerem, gdyby nie był Piotrem Szlempo. 

Bartłomiej Chojnacki (kontrabas) – najbardziej doświadczony muzyk w zespole. Lubi dobre, zespołowe granie i dba o to, żeby uzyskać ten efekt. Z tego powodu ma napięty grafik, bo wszyscy chcą z nim grać...

Dawid Opaliński (perkusja) – czasem zdradza jazz z groovem, hip-hopem. Lubi mieszać style i eksperymentować, co zresztą świetnie mu wychodzi. Gra przestrzennie i wyraziście. 

Reprezentują Wrocław, wszyscy są studentami lub absolwentami wrocławskiej akademii muzycznej, wielokrotnie nagradzanymi na konkursach w kraju i za granicą. Zespół otrzymał także II nagrodę w konkursie na indywidualność jazzową festiwalu Jazz Nad Odrą 2017, wyróżnienie na Blue Note Poznań Competition 2017, oraz II nagrodę na konkursie Bielska Zadymka Jazzowa 2018.

Fundacja Miej Gest:

6 LUDZI, 6 ODMIENNYCH CHARAKTERÓW, 6 WIZJI ŚWIATA - 1 WSPÓLNY CEL: niesienie pomocy ludziom

Grupa przyjaciół, dla której los innych ludzi nigdy nie był obojętny, postanowiła stworzyć oazę wielorakiej pomocy.

"Zależy nam, aby ludzie nie bali się prosić o pomoc. Nie wstydzili się, nie zastanawiali co pomyślą inni. Jesteśmy tutaj, aby nieść wsparcie innym. Mogą zgłosić się do nas rodzice w trudnej sytuacji materialnej, rodzice dzieci zdolnych, którym brakuje pomysłów na wsparcie dla ich pociech, rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy szukają szeroko rozumianego wsparcia. W naszej organizacji nie zapominamy również o osobach starszych, które potrzebują czasami drobnego wsparcia w postaci zrobienia zakupów, czy po prostu zwykłej rozmowy przy kawie. Chcielibyśmy stać się podporą dla mam, które borykają się z różnymi problemami dotyczącymi dziećmi, do których nikt nie dołączył instrukcji obsługi." 

Mamy nadzieję, że powołana przez nas Fundacja sprosta oczekiwaniom zarówno naszym jak i osób zwracających się o pomoc i oczekującym wsparcia.

https://miejgest.org/ 

Wernisaż fotografii jazzowej:

Vertigo Jazz Club & Restaurant wraz z DH Renoma zaprasza wrocławskich fotografów do udziału w wystawie zatytułowanej "Wrocławska Fotografia Jazzowa". Wybrane z pośród nadesłanych zdjęć zostaną wydrukowane oraz staną się elementem wystawy fotografii jazzowej w DH Renoma. Wernisaż wystawy zostanie połączony z charytatywnym koncertem jazzowym ,który odbędzie 7 grudnia w przestrzeni wrocławskiej Renomy. Całkowity zysk z tego koncertu oraz licytacji wystawianych fotografii, która odbędzie się podczas jego trwania przeznaczony zostanie na cel charytatywny (szczegóły ogłosimy wkrótce)


Ceny biletów

20 zł - I pula
30 zł - II pula

Bilety
Sprzedaż zakończona.