EnglishEnglish
 
Światowid Klasycznie: Po drugiej stronie harfy

Światowid Klasycznie: Po drugiej stronie harfy

wt., 10 maja 2016, 18:30

sprzedaż zakończona
Opis

W ramach majowego cyklu Światowid Klasycznie zapraszamy na muzyczną  podróż po Krainie Czarów, która znajduje się po drugiej stronie... harfy. Doświadczeni przewodnicy przeprowadzą słuchaczy przez świat dźwięków, począwszy od Renesansu i muzyki dawnej, przez celtyckie brzmienia prosto z Irlandii, aż do współczesnych kompozycji z gatunku muzyki filmowej i popularnej.

Wystąpią:

Jadwiga Tomczyńska - harfa, śpiew
Maksymilian Ambroziak - gitara, gitara basowa, śpiew


Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak

Ona – eteryczna harfistka, zmysłowa i czarująca, on- buntownik, rock n'rollowiec, chłopak z gitarą. Dwa światy i dwa skrajne style muzyczne łączą się w ich wspólnych dźwiękach w niezwykły sposób, tworząc muzyczną mieszankę wybuchową. Świetnie czują się na scenie, doskonale się uzupełniają i rozumieją się bez słów. Nic w tym dziwnego - ich wspólny język to nie tylko muzyka. Prywatnie jako żona i mąż są rodzicami 10 miesięcznego Remka.

Jadwiga jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Muzykoterapia. Na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na profesjonalnej scenie debiutowała już jako dziecko, śpiewając podczas XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na swoim koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i tysiące koncertów w kraju, i za granicą. Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową. W 2010 i 2012 roku występowała podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach muzycznych, takich jak koncert „Anioły Europy” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, „wprowadzający” Polskę do Unii Europejskiej oraz współpracowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk. Wielokrotnie brała udział w projektach Piotra Rubika, w ramach których uczestniczyła m. in. w festiwalu Top Trendy w Sopocie. Występowała także na koncertach charytatywnych na rzecz podopiecznych Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" oraz Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji w Filharmonii Wrocławskiej i w Teatrze Muzycznym Capitol.

Jadwiga odnosi sukcesy także na polu naukowym, w dziedzinie muzykoterapii. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

Maksymilian jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i muzycznym samoukiem. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w liceum w Kutnie, skąd pochodzi, jednak dopiero we Wrocławiu jego kariera muzyczna nabrała tempa. Współpracował z takimi artystami jak: Włodzimierz Krakus (ex T. Nalepa), Kazimierz Cwynar, Alek Mrożek (Porter Band, Stalowy Bagaż), Ireneusz Nowacki (Recydywa), Jacek Krzaklewski (Perfect, Wanda i Banda). Udziela się w wielu zespołach z gatunków blues, rock i folk na wrocławskiej scenie muzycznej. Jest założycielem countrowej grupy Kefiry, do sukcesów której należą m.in. wyróżnienie na Grechuta Festiwal 2013 za własne arqnżacje utworów "Gaj" i "Dni, których nie znamy", oraz występ w 7 edycji programu Must Be The Music.

fot: Sławomir Skalski

Bilety
Sprzedaż zakończona.