EnglishEnglish
 
Światowid Klasycznie - Trio Imitare

Światowid Klasycznie - Trio Imitare

wt., 26 maja 2015, 18:30

sprzedaż zakończona
Opis

Program koncertu:

Max Bruch - 8 utworów na klarnet, wiolonczelę i fortepian, Op. 83
Benedykt Konowalski - Pejzaż Polski na klarnet solo
Jules Massenet - Medytacje z opery Thaïs (transkrypcja na wiolonczelę i fortepian)

Majowa odsłona cyklu Światowid Klasycznie zabrzmi muzyką epoki Romantyzmu w interpretacji Tria Imitare. Współtworzą go młodzi muzycy związani obecnie z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Każdy z nich ma już spory artystyczny dorobek w postaci nagród na konkursach czy udziału w kursach mistrzowskich. Jako zespół jednak dopiero zaczynają koncertować.

Zespół wystąpi w składzie:

Gustaw Bachorz, klarnecista

Swoja wyższą edukację rozpoczął w Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow. Obecnie student wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof.  Jana Tatarczyka. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Maciej Chrustowski, wiolonczelista.

Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (w klasie wiolonczeli Marcina Misiaka). Przez wszystkie lata swojej edukacji uczestniczył m.in. w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, oraz pobierał nauki podczas kursów prowadzonych przez takich pedagogów jak Markus Nyikos, Rimantas Armonas, Katarzyna Pasławska, Karol Marianowski i Eugeniusz Zboralski. Wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w Gorlicach prowadzonych przez Kwartet Camerata, oraz w latach 2012-2013 brał udział w warsztatach orkiestrowych i kameralnych „Muzyka Naszych Czasów” w Inowrocławiu. Koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i na Litwie.

Monika Hanus, pianistka.

Studentka II roku studiów II st. Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego oraz klasy kameralistyki prof. Heleny Furmanowicz - Kurzyńskiej. Jest laureatką licznych wyróżnień oraz nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, w okresie studiów zdobyła nagrody m.in. w Gioia del Colle – (Włochy) – II miejsce, Chieri (Włochy) – I miejsce , Sárospataku (Węgry) – II miejsce.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.