EnglishEnglish
 
Świetliki

Świetliki

czw., 12 grudnia 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Świetliki zagrają w Synagodze Pod Białym Bocianem!

Marcin Świetlicki, jeden z najważniejszych współczesnych poetów, laureat Nagrody Poetyckiej „Silesius”, wystąpi wraz z zespołem Świetliki na niepowtarzalnym koncercie w ramach cyklu „wROCKfest.pl  prezentuje”. Po niezliczonej ilości koncertów w klubach rockowych, bezkompromisowa poezja Marcina Świetlickiego zabrzmi już 12 grudnia w dostojnych wnętrzach wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem. Dla fanów poezji śpiewano- mówiono -krzyczanej ten koncert to prawdziwa gratka nie do przepuszczenia.

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, jego ostatni tomik poetycki Muzyka Środka znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike.

Bilety:
60 zł – I miejsca
45 zł – II miejsca
35 zł – III miejsca

Źródło: organizator wydarzenia

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.