EnglishEnglish
 
Święto Tańca - Wyszehradzki Koncert Galowy

Święto Tańca - Wyszehradzki Koncert Galowy

niedz., 13 maja 2018, 17:00

sprzedaż zakończona
Opis

Święto Tańca to jeden z piękniejszych projektów kulturalnych stworzonych po raz pierwszy w historii przez państwa Grupy Wyszehradzkiej. Koncert festiwalowy mający na celu dalsze wzajemne wspieranie i promowanie szeroko pojętej KULTURY. Patronat nad projektem przypadł w udziale Narodowemu Zespołowi Węgier, który do współpracy zaprosił nasz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK , Narodowy Balet Czech "ONDRASZ"  i Narodowy Balet Słowacji "SULK" -  4 zespoły, 4 narody, ale jedna pasja – taniec i śpiew. To są zespoły o arcybogatej historii, utytułowane nagrodami na całym świecie, uznane za jedne z najlepszych, to od kilkudziesięciu lat najlepsi Ambasadorzy swoich narodów,  najlepsi Ambasadorzy Kultury Europy Środkowej.

Zespoły przygotowały specjalny program, który kolejno będzie prezentowany: w Budapeszcie, Wrocławiu, Bratysławie i w Pradze. "ŚWIĘTO TAŃCA" to manifest łączący nasze narody, to miłość do zabawy i muzyki, to miłość do kultury i tradycji.

"ŚWIĘTO TAŃCA" to bardzo widowiskowe, wyjątkowe i prestiżowe przedsięwzięcie, wspaniałe, dynamiczne choreografie, bajecznie kolorowe kostiumy, przepiękna, pełna radości i wigoru radosna muzyka porywa na 2 godziny publiczność –  na 2 godziny euforii.

"ŚWIĘTO TAŃCA" jest częścią międzynarodowego projektu w ramach węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Oby to wiosenne spotkanie roztańczonych przyjaciół stało się tradycją na długie lata.

Serdecznie zapraszamy w imieniu artystów z 4 zaprzyjaźnionych krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.