EnglishEnglish
 
TARJA TURUNEN + Suddenlash + Immension

TARJA TURUNEN + Suddenlash + Immension

2016-12-05 - 2016-12-06

Warszawa, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

W grudniu do Polski powróci Tarja Turunen - niezwykła wokalistka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nitghwish - wystąpi w Warszawie i Wrocławiu, promując swój najnowszy album "The Shadow Self". Piąta studyjna płyta piosenkarki trafiła do sprzedaży 5 sierpnia. Kilka miesięcy wcześniej Tarja zdecydowała się wypuścić EPkę "The Brightest Void" z utworami, które ostatecznie nie znalazły się na albumie studyjnym. Jak mówi artystka: Tym razem zdecydowałam nie zatrzymywać niczego dla siebie i podzielić się moimi ulubionymi, nowymi nagraniami z Wami, moimi fanami, którzy okazaliście mi tyle wsparcia.

Artystka ogłosiła niedawno dwa zespoły, które będą jej towarzyszyły podczas trasy koncertowej! 

Pierwszą z grup jest hiszpańska formacja Suddenlash - symfoniczny żeński wokal wspierany orkiestracjami i ciężkimi rytmami. W tym roku ma ukazać się ich drugi album zatytułowany "Queen of The Night".

Na tej samej scenie pojawi się również brytyjski zespół Immension. Muzycy przyznają, że ich inspiracją była Metallica i jej albumy z lat 80', ale grupę Immension często porównuje się do takich zespołów jak Bullet For My Valentine.

Bilety dostępne od 17 sierpnia 2016

Tarja solowo już kilkukrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt i uniesienie tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. W 2010 roku ukazał się album „What Lies Beneath”. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Latem 2013 roku ukazał się jej czwarty studyjny album „Colors od The Dark”, na którym wokalistka zamieściła między innymi cover utworu Petera Gabriela - Darkness. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

Zimą wokalistka ponownie zawita do Polski, by swoim charyzmatycznym głosem zaczarować polską publiczność!

Bilety
Sprzedaż zakończona.