EnglishEnglish
 
Tauron Nowa Muzyka 2012 After Party: Andy Stott Live, Lucy DJ Set

Tauron Nowa Muzyka 2012 After Party: Andy Stott Live, Lucy DJ Set

pt., 30 listopada 2012, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

 

Andy Stott Live i Lucy DJ Set na VII Tauron Nowa Muzyka 2012 After Party 30.11.2012, Katowice.

 

 

Jeśli nadal pamiętacie aż dwa rewelacyjne występy Lucy podczas tegorocznej, siódmej odsłony festiwalu Tauron Nowa Muzyka  w Katowicach, to zapewne ucieszy was informacja dotycząca artystów zaproszonych przez nas na TNM 2012 After Party.

Mamy nadzieję, że pojawienie się Lucy’ego jako jednej z dwóch gwiazd TNM 2012 After Party to wystarczająca zachęta, aby 30 listopada pojawić się w katowickim Jazz Clubie Hipnoza. Włoski mistrz eksperymentalnego techno powraca bowiem do Katowic i możecie być pewni, że podobnie jak w czasie sierpniowego festiwalu, spróbuje Was zmiażdżyć swoim bezlitosnym setem.

Dla tych z Was, którzy nie dotrwali do porannego występu Lucy’ego, zgodnie uznawanego przez przeważającą część uczestinków, za jedno z najciekawszych wydarzeń Tauron Nowa Muzyka 2012, spotkanie z bezkompromisowym, industrialowym techno założyciela Stroboscopic Artefacts, wytwórni, która zasłynęła promowaniem najbardziej eksperymentalnych odmian muzyki elektronicznej, może być jednym z największych muzycznych wydarzeń tej jesieni. Ci, którzy byli świadkami jego występu podczas TNM2012, z pewnią chętnie dadzą się raz jeszcze ponieść hipnortycznej mocy jego seta.

Na tym jednak nie koniec. Tego samego wieczoru, podczas TNM2012 After Party, w katowickim Jazz Clubie Hipnoza, zagra dla Was również jedna z legend brytyjskiej sceny IDM, pochodzący z Manchesteru mistrz atmosferycznych, niepokojących brzmień – Andy Stott. Wydawany przez niewielką manchesterską wytwórnię artysta zdążył zasłynąć w ciągu paru ostatnich lat rewelacyjnym połączeniem mrocznego techno z minimalowymi rozwiązaniami, które nadały jego kompozycjom hipnotycznego, transowego brzmienia. Powolne rytmy podkreślane potężnym basem, zatopione w niepokojących pogłosach i zapętlonych samplach, wypełniające oba jego albumy, podczas występów na żywo stają się doskonałym punktem wyjścia do budowania tanecznych setów, w których równie mocno odbija się fascynacja berlińskim techno, co upodobanie do korzystania z niecodziennych efektów i ciągłego zaskakiwania odbiorców. Warto również wspomnieć, że Andy Stott pojawi się w Katowicach dokładnie miesiąc po oficjalnej premierze swojego najnowszego albumu “Luxury Problems” (również nakładem oficyny Modern Love). Album “Luxury Problems” ukaże się 29 października.

Jesteśmy przekonani, ze zarówno Lucy (DJ Set) jak i Andy Stott (Live), dwa wielcy mistrzowie współczesnej elektroniki, zaserwują wszystkim zebranym w Jazz Clubie Hipnoza dawkę najświeższych i absolutnie bezkompromisowych brzmień i najdoskonalszych eksperymentów muzycznych.

Źródło: Tauron Nowa muzyka

Bilety:
25zł - przedsprzedaż
30zł - w dniu koncertu 

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.