EnglishEnglish
 
Tauron Nowa Muzyka: King Krule

Tauron Nowa Muzyka: King Krule

niedz., 26 sierpnia 2012, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Mimo swojego młodego wieku, Archy Marshall, tworzący pod pseudonimem King Krule, zdążył już sporo namieszać w dziedzinie mrocznego wave’u.

Ten pochodzący z Wielkiej Brytanii osiemnastolatek obecny jest na scenie od dwóch lat, kiedy to, występując jeszcze jako Zoo Kid, nagrał pierwszy singiel – U.F.O.W.A.V.E. Ponieważ jest to nagranie wydane własnym sumptem, za prawdziwy początek jego kariery uważa się siedmiocalówkę Out Getting Ribs/Has This Hit nagraną pod szyldem House Anxiety Records.

W tym czasie Archy uczęszczał jeszcze do szkoły, słynnej londyńskiej BRIT School: Performing Arts & Technology, z której wyszły takie gwiazdy muzyki jak Rizzle Kicks, Amy Winehouse czy święcąca ostatnio triumfy Adele. Po skończeniu edukacji, w roku 2011, zmienił pseudonim na King Krule. Można się tylko domyślać, iż chłopak oddał tym samym hołd swojemu idolowi z lat młodzieńczych, Elvisowi, który miał w swoim dorobku utwór zatytułowany King Creole. Sam zainteresowany tłumaczy jednak, że bliżej mu było jednak do kreskówek – w jednej z nich, Donkey Kong Country pojawia się postać krokodyla, Kinga K. Roola.

Znawcy określili graną przez Archy’ego muzykę, jako kontynuację dzieła Morriseya, zaaranżowanego na styl dubstepowy. Ostatnim wydawnictwem Kinga jest EPka zatytułowana po prostu King Krule. Młody muzyk swoje dzieła zaprezentował do tej pory m.in. na lizbońskim Mexefest Festival, skupiającym ambitne gwiazdy sceny electro.

Źródło: festiwalnowamuzyka.pl 

Bilety
Sprzedaż zakończona.