EnglishEnglish
 
Thanks Jimi Festival - dzień 1: EUROPE

Thanks Jimi Festival - dzień 1: EUROPE

wt., 1 maja 2012, 17:00
( początek koncertu EUROPE ok. godz.21 )


sprzedaż zakończona
Opis

Szwedzka legenda rocka – zespół Europe -  będzie gwiazdą Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Zespół zagra 1 maja we Wrocławiu na Wyspie Słodowej wraz z innymi gośćmi gitarowego święta.

 Mimo iż znani są przede wszystkim z ogromnego hitu, jakim była piosenka „The Final Countdown”, zespół Europe to nie tylko kapela jednego przeboju. Zanim „The Final Countdown” sprzedał się w nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy, Szwedzi nagrali dwa cenione i świetne hard rockowe krążki: „Europe” i „Wings Of Tomorrow”, które doskonale pokazywały fascynacje muzyków zespołami Deep Purple, Thiun Lizzy i Led Zeppelin. Po ogromnym sukcesie albumu „The Final Countdown” zespół wydał jeszcze dwie płyty: „Out Of This World” i „Prisoners in Paradise”, które umocniły pozycję Europe wśród fanów rocka, jako jednego z ciekawszych  i najbardziej utalentowanych zespołów.  Europe ściągał fanów rocka do największych hal i stadionów na całym świecie. W 1992 roku zespół pierwszy raz zawitał do Polski grając koncert w katowickim Spodku. W tym roku Szwedzi postanowili zrobić sobie również dłuższą przerwę w działalności kapeli. 

Zespół powrócił w 2004 roku doskonałym, ciężkim albumem „Start From The Dark”, który przyniósł mu świetne recenzje na całym świecie oraz pozyskał nowych fanów. W 2007 roku ukazał się kolejny krążek „Secret Society”, a w 2009 ostatni album Szwedów „Last Look At Eden”. Płyty, które doskonale pokazują, że Europe to nie tylko ładni chłopcy ze Szwecji, ale przede wszystkim wciąż jeden z najciekawszych zespołów rockowych na świecie. Do tego zespół wciąż gra wyprzedane trasy koncertowe. Promując  album „Last Look At Eden” zespół zawitał w 2010 roku na dwa koncerty do Polski prezentując się publiczności w Warszawie i Lublinie. Na kwiecień 2012 roku grupa zapowiada nowy studyjny krążek. Produkcją nowej płyty zajmuje się Kevin Shirley, który współpracował z takimi wykonawcami jak Iron Maiden, Joe Bonamassa czy Black Country Communion. Fani mogą podglądać Europe podczas prac nad płytą – w każdy piątek muzycy umieszczają nowe filmiki dokumentujące prace. Wszystko można obejrzeć tutaj: http://europethebandblog.blogspot.com/

http://www.youtube.com/watch?v=KmWE9UBFwtY&feature=relmfu

źródło: materiały promocyjne organizatora 

Bilet normalny:
55 zł – do 15.02
70 zł – do 31.03
85 zł – do 30.04
100 zł – w dniu koncertu

Bilet ulgowy:
30 zł – dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2012 ( ważne wyłącznie z identyfikatorem Uczestnika wydawanym w dniu 1 maja 2012 podczas próby ustanowienia Rekordu)

Uwaga, koncerty rozpoczynają się o godz.17.00, początek koncertu EUROPE przewidziany jest ok.  godz.21.00

Bilety
Sprzedaż zakończona.