EnglishEnglish
 
Thanks Jimi Festival: Steve Vai, Eric Burdon i The Animals, Uriah Heep, Luxtorpeda

Thanks Jimi Festival: Steve Vai, Eric Burdon & The Animals, Uriah Heep, Luxtorpeda

czw., 1 maja 2014, 16:30

sprzedaż zakończona
Opis

Thanks Jimi Festival 2014!

Line-up:

STEVE VAI
ERIC BURDON & THE ANIMALS
URIAH HEEP
LUXTORPEDA

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Impreza przybrała miano kultowej i co roku gromadzi na wrocławskim Rynku gitarzystów z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu  utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku – wówczas numer zagrało jednocześnie 7273 gitarzystów. Po wspólnym gitarowym graniu można wziąć udział w koncertach światowych legend rocka, które odbędą się na Wyspie Słodowej.

Niemal trzy miesiące przed rozpoczęciem Thanks Jimi Festival ruszyła sprzedaż biletów na koncert gwiazd. W tym roku na wrocławskiej imprezie wystąpi m.in. Eric Burdon&The Animals, znani na całym świecie z kultowej piosenki „Dom Wschodzącego Słońca”, a także legenda hard rocka grupa Uriah Heep. Do grona artystów, którzy wspomogą dwunastą edycję Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączył także polski zespół Luxtorpeda. Grupę założył w 2010 roku wokalista i gitarzysta – Robert „Litza” Friedrich, znany z takich formacji jak Acid Drinkers, Arka Noego czy Kazik na Żywo. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas w 2011 roku na festiwalu w Jarocinie oraz podczas Przystanku Woodstock. Grupa wyróżniana była wielokrotnie w wielu kategoriach, a ich kawałek „Autystyczny” nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów radiowej Trójki, Eski Rock czy Antyradia. 

Wejściówki (w miarę dostępności) będzie również można nabyć bezpośrednio przed koncertem. Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki. Zniżkowe bilety dla gitarzystów trafią do sprzedaży w późniejszym terminie. Udział w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się na wrocławskim Rynku jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.heyjoe.pl.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.