EnglishEnglish
 
The Best Of Mirek Czyżykiewicz: Mirek Czyżykiewicz i Witold Cisło

The Best Of Mirek Czyżykiewicz: Mirek Czyżykiewicz & Witold Cisło

czw., 7 czerwca 2018, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednego z najznakomitszych polskich bardów.

Mirek Czyżykiewicz z towarzyszeniem Witolda Cisło w programie "The Best off" wystąpi przed wrocławską publicznością 7 czerwca w klubie Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

"The Best off" Mirek Czyżykiewicz & Witold Cisło to muzyczny projekt sceniczny,  który zakiełkował wiosną 2017 roku jako konsekwencja kilku wspólnych roboczych prób śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z Multiinstrumentalistą i wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło.

W efekcie tych spotkań powstały nowe gitarowe opracowania muzyki napisanej niegdyś przez Czyżykiewicza do wierszy takich poetów jak: Josif Brodski, Thomas Hardy  w przekładach Stanisława Barańczaka,  oraz utworów Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego w przekładzie Marleny Zimnej I Romana Kołakowskiego czy Edward Stachury z muzyką Jerzego  Satanowskiego.

W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Barda w najnowszych gitarowych aranżacjach , oraz Piosenki śpiewane  przez Niego do muzyki Witolda Cisło z tekstami Leona Sęka oraz Jacka Bończyka.

Z mocnych atrakcji na Scenie oprócz Wioseł, pod stopami kilku bossów najnajzwyczajniejsze pod Słońcem efekty specjalne a żywy popis Witka na bałałajce!

Bilety
Sprzedaż zakończona.