EnglishEnglish
 
The Cuban Latin Jazz i Yaremi Kordos - Noche de Boleros

The Cuban Latin Jazz & Yaremi Kordos - Noche de Boleros

niedz., 30 czerwca 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Zapraszamy na nową odsłonę wrocławskiej formacji The Cuban Latin Jazz. Tym razem zabiorą nas w podróż z dźwiękami Bolero w odmianie kubańskiej. Koncert, który ma za zadanie pokazać mało do tej pory  znany w Polsce gatunek muzyki latynoskiej – tradycyjne bolera kubańskie. Jak się je śpiewa, o czym się śpiewa, co się podczas ich śpiewania przeżywa.

Zapraszamy serdecznie! 

Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

Bolero - historia tego gatunku muzycznego ma swoje korzenie na Kubie, gdzie w 1883r. Pepe Sanchez skomponował pierwsze proste Bolero, zatytułowane „Tristezas”(j.pol. - smutki).  Bolero wędrowało wraz z muzykami po Ameryce Łacińskiej, Meksyku, dotarło również do Hiszpanii. Śpiewacy kubańscy i latynoscy wykorzystywali je, żeby w jak najbardziej wyrazisty sposób pokazywać swoje uczucia i poruszać publiczność. Nastrojowe, zwykle grane w wolnym tempie piosenki dotykają najczęściej tematyki miłosnej. Bolero  charakteryzuje się specyficzną formą ekspresji i bardzo emocjonalnym śpiewaniem. „To pieśni serca” – powiedział Jose Feliciano – jeden z najwybitniejszych śpiewaków boler. Początkowo proste piosenki, rozwinęły swoją postać i w tej chwili uznane są jako jedne z podstawowych gatunków muzyki latynoskiej. Śpiewane w charakterystycznym dwugłosie. Główny wokal prowadzi linię melodyczną, drugi głos natomiast „uzupełnia” melodię, oraz wzmacnia jeszcze emocjonalny charakter utworu.        

  Noche de Boleros – w części I, będzie koncertem, który ma za zadanie pokazać mało do tej pory  znany w Polsce gatunek muzyki latynoskiej – tradycyjne bolera kubańskie. Jak się je śpiewa, o czym się śpiewa, co się podczas ich śpiewania przeżywa.

Bilety
Sprzedaż zakończona.