EnglishEnglish
 
The Dumplings

The Dumplings

sob., 20 czerwca 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Good Taste Production zaprasza na koncert zespołu The Dumplings, który odbędzie się 20 czerwca we wrocławskim Starym Klasztorze!

Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem . Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek,  chwytliwe melodie i antyteza gwiazdorstwa. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów. Za swój debiutancki album „No Bad Days” (2014) zostali nominowani do Fryderyków w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Płyta roku alternatywa/ Indie/ elektronika. 

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tysięcy fanów na facebooku (aktualnie jest ich ponad 52 tysiące) a wraz  z internetowym rozgłosem pojawiły się koncerty, których zagrali już  94 od września 2013. 2014 rok był dla zespołu czasem intensywnej pracy. W styczniu nagrywana była płyta w domowym studiu Bartosza Szczęsnego z Rebeki (który był producentem krążka). Piosenki The Dumplings znalazły się w fimie „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i spektaklu „ONY Teatru im. Juliusz Ostrewy w Gorzowie Wielkopolskim.  Powstała także muzyka specjalnie napisana przez Kubę do spektaklu „Elling” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Premiera albumu „No Bad Days” (13.05.2014) zbiegła się z koncertami w Anglii na festiwalach Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton i Londynie. Płyta promowana była koncertowo przez całe lato i jesień 2014 (m.i.n Off Festival, Grape Festival na Słowacji czy United Island w Pradze)

W 2015 roku zespół promuje swoją muzykę za granicą. Zagrał koncert w Paryżu w ramach imprezy Polish Fashion Now oraz w Meksyku w ramach Festiwalu filmowego Short Waves. Debiutancka płyta zespołu pojawiła się w wielu rankingach na płytę roku 2014 (m.i.n 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej czy 9 miejsce według Onetu) The Dumplings (razem z Curly Heads) zostali uznani za debiut roku przez czytelników Music Is. Justyna i Kuba nie spoczywają jednak na laurach i w międzyczasie bardzo częstego koncertowania (64 koncerty w 2014 roku!) wymyślają już nowe piosenki! 

Plany na 2015 rok obejmują nagranie drugiej płyty (premiera jesień 2015) oraz europejskie trasy koncertowe obejmujące Słowację, Czechy, Francję oraz UK.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.