EnglishEnglish
 
The Exploited

The Exploited

pt., 17 kwietnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

THE EXPLOITED – legenda punk rocka ze Szkocji zagra w Starym Klasztorze!

 

Po odwołanej z powodu problemów zdrowotnych zeszłorocznej trasie koncertowej THE EXPLOITED wraca do gry! wROCKfest.pl zaprasza 17. kwietnia do wrocławskiego klubu Stary Klasztor na koncert punkrockowej legendy – The Exploited!

THE EXPLOITED - to najbardziej znany zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka.

Od samego początku dowodzony przez demonicznego wokalistę Wattiego Buchana. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Debiutancki album The Exploited "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy. Wattie i jego kompania pojawili się też w programie "Tops Of The Pops" gdzie wykonali utwór "Dead Cities". Kolejne albumy: "Troops Of Tomorrow" z 1982 roku, "Let's Start A War" z 1983 roku oraz "Horror Epics" z 1985 roku potwierdzały wysoką formę zespołu i należą do punk rockowego kanonu.

The Exploited udało się też z powodzeniem łączyć punk rock z metalem o czym mogą świadczyć bardzo dobrze przyjęte późniejsze płyty zespołu: "Massacre  (1990), "Beat The Bastards" (1996) i "Fuck The System" (2002). Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat  a wokalista Wattie z czerwonym irokezem stał się żywą ikoną punk rocka.

Obecnie zespół występuje w składzie

Wattie Buchan - vocal
Irish Rob - bass
Willie Buchan - drums
Matt Justice - guitar

Najważniejsza dla zespołu była zawsze scena i kontakt z fanami. O tym jak anarchiści-weterani czują się na żywo, będzie można się przekonać już w kwietniu na koncercie we Wrocławiu.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.