EnglishEnglish
 
The Godfather Live

The Godfather Live

pon., 9 listopada 2015, 19:00
( Wejście od godz. 18:00 )


Hala Orbita
ul. Wejherowska 34
54-239, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Good Music Productions

Prezentuje

The Godfather Live

Kultowy hollywoodzki film w muzycznej odsłonie! Wielkie widowisko audiowizualne z akompaniamentem orkiestry symfonicznej!

 

„Ojciec Chrzestny” należy do najbardziej kultowych filmów gangsterskich. Po ponad czterdziestu latach najbardziej sławna mafijna historia wraca na scenę w postaci spektakularnego audiowizualnego widowiska The Godfather Live. 

The Godfather Live jest esencją filmowej klasyki. Najsłynniejsza saga gangsterska, mistrzowsko napisana i wyreżyserowana przez wielkiego geniusza Hollywood - Francisa Forda Coppolę z niezapomnianym kreacjami:  oscarową Marlona Brando i Ala Pacino, w doskonałej oprawie muzycznej autorstwa Nino Roty.  To zdecydowanie jedna z największych pereł światowego filmu.

Wielopokoleniowa legenda opowiada historię klanu Corleone, ich rywalizację z innym nowojorskimi mafijnymi rodzinami. Film został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Mario Puzo. Sukces filmu obsypanego w 1973 roku Oscarami, to również zasługa genialnego włoskiego kompozytora Nino Roty. Skomponowana przez niego muzyka wzmacnia magię filmu, wciąga widzów w akcję .Kunszt kompozytora został doceniony w 1973 roku, Nino Rota otrzymał jedną z najważniejszych muzycznych nagród - Grammy Awards, za Najlepszą Oryginalną Ścieżkę Dźwiękową do Filmu! Temat przewodni do „Ojca Chrzestnego” do dziś uważany jest za jedną z najlepszych kompozycji muzyki filmowej w historii światowej kinematografii.

Twórcy widowiska The Godfather Live przedstawiają legendarną historię ze świata przestępczego Nowego Jorku w nowym opracowaniu. Na wielkim ekranie będzie wyświetlany film w standardzie HD, do którego żywą oprawę stanowić będzie koncert orkiestry symfonicznej pod batutą Justina Freera. „Jest dla mnie ogromną przyjemnością prezentować najwybitniejsze dzieła muzyczne w historii naszego rzemiosła. Niewiele jest filmów z muzyką, która ma tak jednoznaczny charakter, jaką oferuje Nino Rota. Tylko garstka filmów może się pochwalić podobnym wpływem na światową kinematografię jak „Ojciec Chrzestny”. Mistrzowskiego wykonanie tego muzycznego dzieła będzie czymś, o czym nie zapomnimy do końca życia.” podkreśla Justin Freer. 

Światowa premiera The Godfather Live odbyła się 8 grudnia 2014 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Podczas trasy to wyjątkowe dzieło zawita do takich metropolii jak Amsterdam, Berlin, Bruksela, Sztokholm, Wiedeń, Zurych, Praga i Budapeszt. Tym razem pojawi się po raz pierwszy w Warszawie i Wrocławiu! 

Regulamin imprezy: Pobierz 

www.thegodfatherlive.eu 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.