EnglishEnglish
 
The Mahones, Orkiestra Samanta

The Mahones, Orkiestra Samanta

czw., 13 listopada 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

THE MAHONES - celtic folk punk z Ontario w Starym Klasztorze!

Dobra wiadomość dla fanów mocniejszych celtyckich brzmień w stylu Dropkick Murphys i The Pogues!

Najstarszy kanadyjski zespół  folk- punkowy, THE MAHONES zagra 13 listopada w klubie Stary Klasztor, a towarzyszyć mu będzie najpopularniejszy wrocławski zespół szantowo –celtycko – folkowy, ORKIESTRA SAMANTA.

Grupa THE MAHONES pochodzi z Ontario w Kanadzie i dowodzona jest przez pochodzącego z Irlandii wokalistę i gitarzystę: Finny McConnella. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą: Dominic „The Bomb”  Whelan  - perkusja, wokal, Sean „Riot” Ryan- bass, wokal, Katie „KaBoom” McConnell  - akordeon, wokal, Sean Winter -  banjo, mandolina, harmonijka. 

Pierwotnie zespół miał nazywać się Pogue Mahone (co po irlandzku znaczy: Kiss My Ass) na wzór nazwy The Pogues, lecz muzycy zrezygnowali z tej nazwy aby ich piosenki mogły być prezentowane w stacjach radiowych. To co grają The Mahones,  to wypadkowa fascynacji  The Clash, The Pogues, The Dubliners, The Who z odrobiną Social Distortion. 

THE MAHONES zadebiutowali 17 marca 1990 na festiwalu w Dniu Świętego Patryka, a ich kariera trwa nieprzerwanie do dziś. W międzyczasie udalo im się nagrać 6 albumów studyjnych, a najnowsze dzieło kapeli nosi tytuł „The Black Irish Album”.  W 2011 roku ukazał się  album „The Whiskey Devil's  A Tribute To The Mahones”, na którym pojawią się nowe wersje ich utworów nagranych przez zaprzyjaźnione zespoły oraz muzyków. 

THE MAHONES występowali na największych festiwalach w Europie oraz U.S A. u boku takich zespołów jak: Dropkick Murphys, Stiff Little Fingers czy Street Dogs. 

Zespół gościł trzykrotnie w Polsce, we Wrocławiu będzie to ich pierwszy i, miejmy nadzieję, nieostatni koncert.

ORKIESTRA SAMANTA to folk - rockowy zespół z Wrocławia. 

Żywiołowa, pełna ekspresji i różnorodnoości muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową z różnych stron świata ze szczególnym naciskiem na folk irlandzki i szanty. Repertuar zespołu to wyłącznie autorskie teksty oparte na fascynacji literaturą morską i własnymi doświadczeniami z rejsów. 

Orkiestra Samanta to od 15 lat uznana marka w środowisku zespołów z kręgu szant i muzyki folkowej zyskująca sobie coraz większą popularność wśród stale rosnącej rzeszy oddanych fanów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.