EnglishEnglish
 
THE MUSIC OF ENNIO MORRICONE

THE MUSIC OF ENNIO MORRICONE

śr., 20 października 2021, 19:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że nastąpiła kolejna zmiana terminu wydarzenie. Koncert został przeniesiony z 3 marca 2021 r. na 20 października 2021 r. i odbędzie się w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

The Music of Ennio Morricone we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert The Music of Ennio Morricone w wykonaniu znakomitej  żeńskiej orkiestry kameralnej Ensemble Le Muse z Włoch z gościnnym udziałem Susanny  Rigacci -  oficjalnej sopranistki Maestro Ennio Morricone.

Koncert odbędzie się 7 kwietnia w sali teatralnej Impartu. 

Wspaniałą muzykę ilustrować  będą fragmenty filmów i zdjęcia wyświetlane na ekranie, a każdy utwór wzbogacony będzie o anegdoty, ciekawostki i informacje biograficzne z życia Ennio Morricone opowiadane przez dyrygenta Maestro Andrea Albertiniego

Zespół "Le Muse" pod batutą Maestro Andrei Albertiniego oddaje hołd Ennio Morricone grając jego starannie wyselekcjonowane utwory, które należą do tych najbardziej znanych. Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 500 filmów, z których wiele weszło do historii światowego kina. W 2007 roku Ennio Morricone otrzymał nagrodę Academy Honorary Award za wkład w sztukę muzyki filmowej.

Najważniejszą  nagrodę Oskara otrzymał w 2016 roku za ścieżkę dźwiękową dla filmu Quentina Tarantino "Nienawistna Ósemka". Do innych osiągnięć kompozytora należą trzy nagrody Grammy, trzy Złote Globy, sześć nagród BAFTA, dwie Europejskie Nagrody Filmowe oraz wiele innych.

Podczas wrocławskiego koncertu usłyszymy między innymi muzykę z filmów: Cinema Paradiso, 1900: Człowiek Legenda, Za garść dolarów, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dawno temu w Ameryce, Za kilka dolarów więcej, Dobry, zły i brzydki, Misja, Malena oraz Nienawistna Ósemka.

THE MUSIC OF ENNIO MORRICONE

Performed by Ensemble Le Muse (Italy)
Special Guest: Susanna Rigacci - official singer of Maestro Ennio Morricone


Ceny biletów

Miejsca siedzące:

150 zł – I miejsca
120 zł – II miejsca

Miejsca stojące:

80 zł – wejściówki (dla studentów i uczniów)

Bilety
Sprzedaż zakończona.