EnglishEnglish
 
The VYO (Ukraina)

The VYO (Ukraina)

wt., 4 października 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

The VYO – ukraińska gwiazda reggae i folku zagra we Wrocławiu!

Miłośników muzyki reggae, a także miłośników żywiołowej muzyki folkowej zapraszamy na koncert jednego z najważniejszych zespołów ukraińskiej sceny niezależnej – The VYO.

4 października w niedawno otwartym klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15, wspólnie zainaugurujemy jesienny sezon koncertowy! Dobra zabawa gwarantowana!

W latach 90-tych zdecydowanym pionierem muzyki w stylu reggae na Ukrainie była formacja The VYO,  założona przez grupę przyjaciół w roku 1991. Rdzennymi członkami zespołu są: gitarzysta i wokalista Sergey Pidkaura a także Miroslav Kuvaldin (obaj są też autorami tekstów).

W 1995 roku The VYO został zwycięzcą największego ukraińskiego festiwalu "Red Rue" Zwycięstwo przyniosła im niegrzeczna i "niepoprawnie politycznie" piosenka "Ganja".

Szczyt popularności muzyki The VYO przyszedł w czasie współpracy z agencją artystyczną "Theretory A" i stałego wyświetlania klipów muzycznych na ogólnokrajowych kanałach telewizyjnych. Posiadający nigeryjskie korzenie frontman zespołu Miroslav  sprawił, że publiczność nie dowierzała, że mężczyzna urodził się we wschodniej Ukrainie i "tak dobrze mówi w naszym języku"... Ich pierwszy przebój Zori (Gwiazdy) stał się manifestem ukraińskiego Ruchu Rastafari.

Członkowie zespołu zawsze mieli silne poczucie swobód obywatelskich i zawsze wspierali naród ukraiński w walce o wolność i niepodległość.

Priorytetem w stylach muzyki The VYO jest reggae i ska, czasami miesza się z niektórymi ludowymi dźwiękami. Siłą zespołu są występy na żywo. Wiedzą, jak sprawić, by publiczność z każdej grupy wiekowej wyszła na parkiet... nawet ci, którzy nie rozumieją języka ukraińskiego.

Bilety
Sprzedaż zakończona.