EnglishEnglish
 
Tribute to Amy Winehouse

Tribute to Amy Winehouse

czw., 8 października 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE w Starym Klasztorze!

23 lipca minęła  4. rocznica śmierci nieodżałowanej Amy Winehouse. Ethno Jazz Festival serdecznie na kolejną odsłonę wyjątkowego projektu "Tribute to Amy Winehouse" dedykowanego  przedwcześnie zmarłej  Artystce. Koncert odbędzie się 8 października w znanej już miłośnikom dobrej muzyki,  Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Oryginalne i pełne brzmienie zapewni poszerzony skład wykonawców. Na scenie pojawi się aż 10 muzyków!

"Tribute to Amy Winehouse" to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali.

Projekt "Tribute to Amy Winehouse", to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha- saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego projeku.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym ,tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Naszym celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.

https://www.youtube.com/watch?v=K2lydcPDBhI

Zespół występuje w składzie:

Agata Gołemberska- wokal
Bartek Kida- trąbka
Mirosław Jędrzejewski- saksofon barytonowy
Alan Racz- saksofon tenorowy
Rafał Jędruch- saksofon tenorowy, flet
Adam Janicki- gitara
Krzysztof Gumienny- gitara, gitara akustyczna
Grzegorz Sykulski- instrumenty klawiszowe
Janusz Lewandowski- gitara basowa
Karol Koza- perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.