EnglishEnglish
 
Tribute to Cesaria Evora: Lura

Tribute to Cesaria Evora: Lura

sob., 13 października 2012, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Lura

Tribute to Cesaria Evora

Lura, właściwie Maria de Lurdes Pina Assunção (ur. 1975 r. w Lizbonie) – śpiewająca po portugalsku wokalistka i kompozytorka pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka.

Rozgłos zdobyła w 2004 po wydaniu albumu Di Korpu Ku Alma, kiedy została okrzyknięta następczynią największej afrykańskiej divy – Cesarii Evory. Obie występowały wielokrotnie razem (m.in. w paryskiej sali koncertowej Olympia). Na rozwój jej kariery muzycznej mieli wpływ m.in. Bonga, Tito Paris, Paulo Flores i Paulinho Vieira.

Lura w swojej twórczości prezentuje nurty muzyczne pochodzącymi z Wysp Zielonego Przylądka. Ma na swoim koncie 5 płyt (stan na 2008). Na albumie M’bem di Fora Lura czerpie z tradycji muzycznej Wysp Zielonego Przylądka. Producentem płyty jest Nando Andrade (producent płyty Cesarii Evory - Rogamar). Do współpracy Lura zaprosiła wybitnych muzyków i podobnie jak u Cesarii Evory nie brak tu tradycyjnych kabowerdyjskich gatunków - morna, coladera – tego wyjątkowego wyspiarskiego bluesa, ale Lura sięga jeszcze po batuku – bardzo dynamiczny styl pochodzący z Santiago.

Żródło: Ethno Jazz Festival

Bilety:
130 zł - I miejsca, 
100 zł - II miejsca, 
75 zł - III miejsca, 
40 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety zniżkowe:

Dla posiadaczy biletów koncertu Lury lub Sary Tavares bilety na koncert Mario Lucio w cenie:

40 zł - I miejsca, 
30 zł - II miejsca, 
20 zł - III miejsca, 
10 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Wstęp wolny na koncert Mario Lucio dla posiadaczy biletów na oba pozostałe koncerty Tribute to Cesaria Evora tj. Lury oraz Sary Tavares.  

Bilety
Sprzedaż zakończona.