EnglishEnglish
 
Tribute to Cesaria Evora: Sara Tavares

Tribute to Cesaria Evora: Sara Tavares

niedz., 14 października 2012, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

Sara Tavares

Tribute to Cesaria Evora

Sara Tavares, czołowa reprezentantka nowej generacji wokalistów Zielonego Przylądka, którzy wypłynęli na fali globalnego sukcesu Césarii Évory. Sara urodziła się poza wyspami, w pokoleniu dzieci emigrantów, którzy wyruszyli z Wysp Zielonego Przylądka na Atlantyku do Europy w poszukiwaniu pracy.

 Jej debiutancki solowy album Mi Ma Bô z 1999 r. wciąż był zakorzeniony w muzyce R’n’B, ale jego producent, mieszkający w Paryżu afrykański artysta i producent Lokua Kanza, połączył ją z rytmicznym Afro-popem. Album zdobył w Portugalii Złotą Płytę i był nominowany do portugalskich nagród Grammy (Globos de Oero) w kategorii Najlepszy Wykonawca. Druga płyta, Balancê, stała się początkiem międzynarodowej kariery Sary Tavares – cudowny album, kołyszący rytmami rodem z wysp i diaspory afrykańskiej. 

Muzyka Sary Tavares pełna jest słonecznego ducha, a Xinti (Feel It), jej najnowszy album, jest wręcz w nim skąpany. Twórczość Sary nigdy nie była tak intensywna i uczuciowa. To zadziwiająca kolekcja, pełna niespodzianek, ukazujących o ile bogatszy i szerszy stał się wokalny repertuar Sary Tavares. Jej piosenki są liryczne i zmysłowe, intymne, ale jednocześnie ubrane w pozytywne funkowe rytmy, rodem z Zielonego Przylądka i Afryki.

Żródło: Ethno Jazz Festival

Bilety:
130 zł - I miejsca, 
100 zł - II miejsca, 
75 zł - III miejsca, 
40 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety zniżkowe:

Dla posiadaczy biletów koncertu Lury lub Sary Tavares bilety na koncert Mario Lucio w cenie:

40 zł - I miejsca, 
30 zł - II miejsca, 
20 zł - III miejsca, 
10 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Wstęp wolny na koncert Mario Lucio dla posiadaczy biletów na oba pozostałe koncerty Tribute to Cesaria Evora tj. Lury oraz Sary Tavares.  

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.