EnglishEnglish
 
Trzaska-Harnik-Brandlmayr grają Smarzowskiego

Trzaska/Harnik/Brandlmayr grają Smarzowskiego

czw., 17 marca 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Jazz w polskim filmie
TRZASKA/HARNIK/BRANDLMAYR GRAJĄ SMARZOWSKIEGO

Elisabeth Harnik - piano
Mikołaj Trzaska - saksofon
Martin Brandlmayr - drums

Austriacko-polskie trio. Podróżując daleko, poruszając się w się w różnych światach, Martin z Mikołajem spotkali się w St.Petersburgu w 2007 roku podczas SKIF Festival, z Elisabeth Mikołaj poznał się w Chicago w 2008 na Jazz Umbrella Festival.  Skryte marzenie w postaci wspólnego koncertu zrealizowało się jednak dopiero w roku 2013, na scenie „Strenge Kammer” w wiedeńskim klubie Porgy and Bess. Od tego czasu koncertują regularnie, głownie w Austrii i Polsce.

Trzy silne osobowości z dużym doświadczeniem ale też z różnym podejściem do improwizacji. Specjaliści od zadań specjalnych, tworzą platformę do wspólnej muzycznej podróży.

Saksofonista, klarnecista i kompozytor z Gdańska – Mikołaj Trzaska, współtwórca sceny jassowej, polskiego awangardowego ruchu muzycznego, przełomu lat 80 i 90 tych. Autor muzyki do filmów, głównie Wojciecha Smarzowskiego. współpracował miedzy innymi z Lesterem Bowiem, Peterem Brotzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermarkiem.

Elisabeth Harnik, która po ukończeniu Akademii Muzycznej w Grazu w klasie fortepianu podjęła naukę kompozycji u Beaty Furrera. Harnik, tworząc i grając w różnych dziedzinach muzyki improwizowanej, występowała także jako wokalistka.

Martin Brandlmayr,  austriacki perkusista, kompozytor, improwizator i artysta elektroniczny. Po ukończeniu klasycznej perkusji na University Of Music And Performing Arts w Wiedniu związał się z zespołami kojarzonymi z post-rockową sceną – Radian, Trapist, Kapital Band. Krytycy doceniają jego grę, określają ją jako „oszczędną i szalenie precyzyjną”.

Bilety
Sprzedaż zakończona.