EnglishEnglish
 
TSA, Acid Drinkers i Lipali!

TSA, Acid Drinkers i Lipali!

pt., 17 grudnia 2010, 18:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Trzej przedstawiciele ciężkiego grania, trzy legendy polskiej muzyki metalowej na jednej scenie. 17 grudnia wrocławskim klubem Eter zatrzęsą TSA, Acid Drinkers i Lipali!

TSA to zespól zaliczany do prekursorów heavy metalu na polskim rynku muzycznym. Tworzą od 1979 roku, po drodze zaliczyli kilka rozpadów, by ostatecznie reaktywować się w 2004 roku i płytą „Proceder” wrócić do czołówki wykonawców hard rocka. Płyta znalazła się w ścisłej czołówce ogólnopolskich notowań sprzedaży, została nominowana do Fryderyków, co dowodzi, że upływ czasu i rozstanie sprawiło, że zespół zaczął pracować z nową rockową energią, wykorzystując równocześnie rozwiązania typowe dla współczesnej muzyki, czy eksperymentując z soulem.

Z pewnością jednak oprócz utworów z „Procederu”, na koncercie w klubie Eter można będzie usłyszeć klasyczne już piosenki, mówiące o komunistycznej codzienności z sześciu poprzednich albumów zespołu.

Acid Drinkers powstałe w Poznaniu w 1986 roku, jako zespół trash metalowy, aby dość szybko zdradzić trash na rzecz heavy. Ich dokonania potwierdzają cztery fryderyki oraz niezliczone ilości koncertów w Jarocinie, Węgorzewie, na Przystanku Woodstock, Metalmanii, i innych rockowych festiwalach, na których zawsze byli gwiazdą grającą na pełnej mocy głośników.

Acid Drinkers nagrali do tej pory dwanaście albumów, w kwietniu tego roku prasę obiegła informacja, jakoby zespół miał przygotowywać się do nagrania trzynastego. Z pewnością próbkę nowego materiału, zespół zaprezentuje wrocławskim fanom w czasie koncertu w Eterze.

Lipali to najmłodszy zespół w tym gronie, jednak jego założycielem jest doświadczony już na muzycznym poligonie Tomek Lipiński, grający wcześniej w zespole Illusion. To odmienne brzmienie w porównaniu Acid Drinkers, czy TSA: muzyka Lipali jest spokojniejsza, głębsza, niż pozostałych zespołów. Niczym chwila wytchnienia w wieczorze pełnym ciężkich brzmień. Również dla zaznania takiej mieszanki, warto ten koncert zobaczyć!

Ceny biletów:
Przedsprzedaż - pierwsze 500szt.  - 45zł
Normalny - 53zł
W dniu koncertu - 60zł

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.