EnglishEnglish
 
TUNE i SJON

TUNE & SJON

pt., 23 października 2015, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

"Oczarowała nas kochana, szara Łódź",  dlatego tym razem mamy dla Was propozycję koncertu, w trakcie którego wystąpią dwa łódzkie zespoły.

TUNE - polska grupa rockowa, która powstała w 2009 roku w Łodzi. 

Dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym oraz stylistycznym, zespół zyskał przychylność krytyków zarówno w Polsce jak i za granicą.

Mają na swoim koncie dwie świetnie przyjęte przez odbiorców płyty: „Lucid Moments” (2011), psychodeliczny concept album z charakterystycznie wykorzystywanym akordeonem oraz najnowsze wydawnictwo „Identity” (2014), dzięki któremu zespół wypłynął na szersze wody, zdobył międzynarodowe uznanie i podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Dust On The Tracks. Tune jest także finalistą IV edycji Must Be The Music.

„More” to tytuł singla zapowiadającego kolejną, trzecią już płytę zespołu.

SKŁAD ZESPOŁU:

Adam Hajzer (gitara)
Leszek Swoboda (gitara basowa, wokal)
Piotr Białek (gitara, klawisze)
Wiktor Pogoda (perkusja)
Kuba Krupski Ю (wokal)

SJÓN - nazwa zespołu pochodzi od islandzkiego pisarza i prozaika Sigurjóna Birgira Sigurðssona (ur. 1962 w Reykjavíku) szerzej znanego jako Sjón.

Pierwszym wielkim sukcesem grupy był występ w 2012 r. (po roku jej istnienia) na Open’er Festival oraz trasa koncertowa w UK (Liverpool, Londyn) wraz z zespołem Myslovitz. W kolejnym roku Grupa podbiła publiczność na festiwalu Soundrive w Gdańsku.

W styczniu 2014 r., zespół wydał maksi-singla na białym winylu, a w listopadzie 2014 short-album „Human”, będący pierwszą częścią tryptyku „Human Suffer Defeated”. Rok 2015, to zarówno występy na kolejnych festiwalach: AlterFest, Spring Break czy Off Camera International Festival, ale i premiera drugiego short-albumu, pt. „Suffer”. W maju (w dniu premiery), zespół został zaproszony przez Piotra Stelmacha do Offensywa, by ze Studia im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, zaprezentować na żywo swój materiał.

Muzykę Sjón ciężko jednoznacznie przyporządkować do konkretnego gatunku, ale sam zespół określa ją jako alternatywny trance-rock z elementami elektroniki, shoegaze i nowej fali. To intrygujące połączenie gitary, perkusji, klawiszy, instrumentów dętych i psychodelicznego, chłodnego wokalu. Oryginalność utworów Sjón została dostrzeżona przez krytyków muzycznych. Czytelnicy Musicis przyznali EP-ce „Human” najwyższą ocenę (10/10), a sam portal napisał: ”Ich psychodeliczne brzmienie wciąga niczym najlepszy narkotyk, a EP-ki słucha się z niemałą przyjemnością. Z każdym kolejnym odtworzeniem można znaleźć nowe muzyczne smaczki, niuanse, które zaledwie przez sekundę nieuwagi są w stanie umknąć. Te trzy kawałki to mały majstersztyk, coś, czego obecnie brakowało na naszej rodzimej scenie.” (...) ”EP-ka zatytułowana „Human” to gitarowe granie z najwyższej półki. Przemyślane kompozycje to ich znak rozpoznawczy.”

SKŁAD ZESPOŁU:

Kacper Kaczmarek (wokal, gitara, piano),
Kornix Maiordomus (gitara, backing vocal)
Marcin Powalski (elektronika, gitara, piano)
Toszbar Marekacz (gitara basowa)
Michał Kowalczyk (perkusja, pad)

Co łączy obydwa zespoły? Przede wszystkim niebanalne podejście do muzyki i miasto Łódź, które potrafi oczarować tak jak Oni. Ich muzyka wciąga, ba – niemal „zasysa” słuchacza. Można więc polubić, bądź nie, ale z pewnością nie sposób zostać obojętnym na to, co proponują.

PATRON CYKLU 5STANCJA - PZU, PATRONAT MEDIALNY: Muzodajnia, AMS, fineLIFE, Rock Radio 

Bilety
Sprzedaż zakończona.