EnglishEnglish
 
Tune

Tune

pt., 15 lutego 2013, 19:00

Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Zespół Tune powstał pod koniec 2008 roku w Łodzi z inicjatywy Leszka Swobody i Adama Hajzera. Od listopada 2009 zespół regularnie koncertuje na polskich scenach muzycznych, Mimo krótkiego stażu, zespół prężnie się rozwija i potrafi solowym występem zapełnić sale koncertowe kilkuset osobową publicznością Muzyka Tune oscyluje w stylistyce szeroko pojętego artrock’a, a charakterystyczne brzmienie zespołu definiuje rzadko spotykany w muzyce rockowej akordeon.

Zespół wydał debiutancki album Lucid Moments. W 2012 roku zespół został finalistą 4 edycji programu Must Be The Music Płyta nosi tytuł “Lucid Moments”, zawiera 9 utworów (50 min 50 sec) i krąży wokół klimatycznego art-rocka z niezwykłymi dźwiękami akordeonu. Nowy album został nagrany i zmiksowany w TOYA Studios w Łodzi pod okiem Maćka Mularczyka. Masteringiem zajął się sam Robert Hadley z The Mastering Lab w Los Angeles! Robert jest min zdobywcą nagród Grammy i TEC (za płytę Diany Krall). Współpracował także chociażby z: Pink Floyd, Korn, Electric Light Orchestra czy Joe Cockerem.

Skład:

Adam Hajzer - gitara solowa, rytmiczna / Leszek Swoboda - bas, wokal /Janusz Kowalski - akordeon, syntezator / Wiktor Pogoda - perkusja / Kuba Krupski - wokal

 Art Rockowy zespół TUNE z Łodzi miał wielką szansę wystąpić w czerwcu na jednym z największych światowych festiwali Rock Am Ring w niemieckim Nürburgring i stanąć na jednej scenie obok takich międzynarodowych sław jak : Metallica, Soundgarden, Linkin Park czy Kasabian.


Tune - zespół, którego twórczość można określić jako czystą esencję szeroko pojętego art rocka.

Tune to pięcioosobowy zespół powstały z inicjatywy Leszka Swobody i Adama Hajzera, których drogi spotkały się w 2008 roku. Podobne gusta muzyczne i wyczucie smaku sprawiły, że owe spotkanie stało się zalążkiem na tyle ambitnego i ciekawego projektu, że panowie zaangażowali do współpracy pozostałych trzech członków zespołu. Grupa po wydaniu swojej debiutanckiej płyty, której premierę datuje się na czerwiec tego roku, zebrała wiele przychylnych recenzji. Sztuka, którą reprezentuje Tune nie jest łatwa, jednak cechuje ją doskonała i niebanalna forma, w której melodia gra główną rolę. To ona wysunięta jest na pierwszy plan, co można usłyszeć już od pierwszych dźwięków "Dependent" rozpoczynającego album. Zniewalająca kompozycja to nie wszystko. Zespół zadbał również o oprawę graficzną tejże płyty. Oprócz przepięknej, niesamowicie klimatycznej okładki, znajdziecie zawierającą masę artystycznych zdjęć książeczkę, która zdecydowanie nie potwierdza miejsca Tune w świecie muzyki. Doskonale dopracowana płyta jest dowodem na to, ze zespół zajmuje zbyt niskie miejsce w hierarchii muzycznej w naszym kraju, kraju promującym atrakcyjnie opakowany bełkot.

 O łódzkim Tune śmiało można powiedzieć, że jest to grupa profesjonalistów o doskonałym warsztacie i przygotowaniu, które słychać w każdej sekundzie granych przez niego utworów. W jego repertuarze nie znajdziecie przypadkowych piosenek, a w piosenkach przypadkowych dźwięków. Tune to harmonia i doskonałość, emocje, które dzięki swej hipnotyzującej szczerości są głównym atutem zespołu.

źródło: http://www.noisefm.pl/wiadomosci/20/tune-w-krakowie

Bilety
Sprzedaż zakończona.