EnglishEnglish
 
Tymon i The Transistors

Tymon & The Transistors

niedz., 21 grudnia 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

TYMON & TRANSISTORS promują nową płytę „Rock’n’Roll“ w Starym Klasztorze!

21 grudnia zapraszamy do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert promujący najnowszą płyte Tymona i Tranzystorów pt. „Rock’n’Roll“. Koncert odbędzie się w poszerzonym składzie. Do zespołu dołącza sekcja dęta, która znacząco wpłynie na energetyczne brzmienie całości. W sumie na scenie pojawi się aż 7 muzyków!

Zespół Tymon & The Transistors został powołany do istnienia w 2002 rok podczas festiwalu Przystanek Olecko. Pierwszą płytą grupy był kultowy soundtrack do „Wesela“, świetnie przyjętego debiutu kinematograficznego Wojtka Smarzowskiego. Na płycie wystąpili znakomici goście: m.in. Lech Janerka, Robert Brylewski, Jacek Lachowicz, Kuba Staruszkiewicz. Płyta ukazała się w 2004 roku nakładem firmy BMG.

W roku 2007 Tranzystory nagrały kolejny album pt. „Don’t Panic! We’re From Poland“, wydany przez trójmiejską wytwórnię Biodro Records. Rok późnie rozpoczęły się zdjęcia do opus magnum grupy –mockumentary/musicalu  wdzięcznym tytule „Polskie Gówno“, nad którym prace trwały siedem długich lat (ogólnopolska premiera w lutym 2015).

W roku 2009 kwartet wraz ze specjalnymi gośćmi (Leszek Możdżer, Grzegorz Halama), nagrał płytę pt. „Bigos Heart“ (Biodro Records), która rok późnie otrzymała Fryderyka w kategorii Płyta Alternatywna. W 2013 ukazała się koncertowa płyta Tymona i Tranzystorów pt. „Skaczemy Jak Pacynki – live“, wydana nakładem firmy Universal Music.

Między kwietniem i sierpniem 2014 roku Tranzystory rozpoczęły pracę na  albumem, który jest podsumowaniem 10 lat istnienia grupy. Na krążku zatytułowanym prosto i dobitnie „Rock’n’Roll“ znalazło się 12 ulubionych coverów, wykonywanych przez kwartet i nie tylko. Na subiektywny i autorski wybór rzeczonego songbooka Tranzystorów wpłynęli artyści pokroju Elvisa Presley‘a, Chucka Berry‘ego, Boba Dylana, The Rolling Stones, The Doors, Franka Zappy & Mothers Of Invention, Davida Bowie‘go, Joy Division, Nirvany, Iggy‘ego Pop oraz grupy The Queens Of The Stone Age, choć oczywiście było ich sporo więcej. Tradycyjnie zespół zasilili znakomici goście – Natali Przybysz, Wojtek Waglewski, Kasia Nosowska, Daniel Hertzov, Tomasz Ziętek, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski oraz Sam Kierovnick. Nagranie wyprodukował duet Tymon Tymański/Marcin Gałązka, który również zmiksował płytę. Muzycznie płyta jest osadzona w szerokiej stylistycznej gamie: od drapieżnego rockabilly, poprzez space rock, jazz rock oraz bossa novę, do elektronicznego minimalu oraz transowego rave'u.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.