EnglishEnglish
 
UKEJE GRA MAANAM

UKEJE GRA MAANAM

wt., 5 lutego 2019, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ukeje gra Maanam w Starym Klasztorze!

Legendarne utwory grupy Maanam zabrzmią 5 lutego w Starym Klasztorze w wykonaniu Damiana Ukeje!

I choć nikt nie jest w stanie zastąpić legendy polskiej muzyki rozrywkowej, to jednak w hołdzie wielkiej wokalistce, obdarzony niezwykle mocnym rockowym głosem Damian Ukeje postanowił przygotować specjalny koncert. Jeszcze za życia artystki przystąpił do wyboru i aranżacji największych przebojów Maanamu. Pracę tę jednak przerwała niespodziewana śmierć Kory. Mimo żałoby Ukeje postanowił dokończyć projekt, po to żeby na nowo odczytać te absolutnie zjawiskowe piosenki.

Podczas koncertu Damian Ukeje w towarzystwie gitarzysty zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy, na czele której stała jedyna i niepowtarzalna Kora. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej wciąż trafiającej prosto w serce muzyki.

Damian Ukeje,  kompozytor, autor tekstów oraz wokalista. Początek jego kariery wiąże się z występami z zespołem Jerry's Hole Band, z którym tworzył pierwsze utwory w klimacie bluesa. Brał udział w wielu telewizyjnych show, między innymi w kultowej Szansie na sukces. Występ ten zapewnił mu miejsce wokalisty w szczecińskiej kapeli Fat Belly Family.

W 2011 roku Damian wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland. Wykonanie autorskiego utworu „Nie mamy nic" dało mu zwycięstwo i tytuł pierwszego Najlepszego głosu w Polsce.

Dwa lata po tym sukcesie, 5 lutego 2013 ukazała się debiutancka płyta Damiana pod tytułem Ukeje. Rok później artysta był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku.

Ostatnia płyta Damiana, ỤZỌ, została wydana 30 września 2016 roku.


Ceny biletów

miejsca siedzące:

35 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

miejsca stojące:

25 zł - przedsprzedaż
30 zł - w dniu koncertu

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.