EnglishEnglish
 
Under Bergander Project: Tribute to Akademia Pana Kleksa

Under Bergander Project: Tribute to Akademia Pana Kleksa

niedz., 11 marca 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

AKADEMIA PANA KLEKSA W VERTIGO 

pod "przywództwem" znakomitego wrocławskiego basisty Wojtka Bergandera.

Zapraszamy na wieczór poświęcony muzyce z niezapomnianej ekranizacji książki - “Akademia Pana Kleksa” do której muzykę napisał Andrzej Korzyński.

Anna Malek - wokal;
Maciek Mazurek - gitara;
Piotr Świętoniowski - piano;
Wojtek Bergander - bass;
Jarek Korzonek - perkusja.

------------------------------------------------------

Na podstawie książki Akademia Pana Kleksa nakręcono w 1983 roku film fabularny pod tym samym tytułem w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z muzyką Andrzeja Korzyńskiego.

Książka ta doczekała się swojej adaptacji musicalowej w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jej twórcy to Wojciech Kępczyński (autor libretta, reżyser) i Daniel Wyszogrodzki. Autorem muzyki jest Andrzej Korzyński. Wykorzystane są jego przeboje z filmu Krzysztofa Gradowskiego oraz nowe kompozycje, napisane specjalnie na potrzeby musicalu. Kierownictwa muzycznego podjął się Maciej Pawłowski, a ułożenia choreografii Iwona Runowska i Jacek Badurek. Scenografia jest autorstwa Borisa Kudlički i Tomasza Bagińskiego. Kostiumy zaprojektowała Dorota Kołodyńska. Całkowicie nowe aranżacje muzyczne stworzyli Bogdan Pawłowski i Maciej Pawłowski. Główne role dorosłe grali: Wojciech Paszkowski, Robert Rozmus i Łukasz Zagrobelny, a role dziecięce grali: Justyna Bojczuk, Iga Krefft, Magdalena Wasylik, Jakub Badurka, Wojtek Rotowski i Patryk Plesiński.

Bilety
Sprzedaż zakończona.