EnglishEnglish
 
Verdi Gala

Verdi Gala

niedz., 9 grudnia 2018, 17:00

Opis

Verdi Gala 

Europejska trasa koncertowa 

Pragniemy Państwa zaprosić na koncert wyjątkowy! Wyjątkowy nie tylko ze względu na wspaniałą muzykę Wielkiego Verdiego i znakomitych wykonawców, ale także dlatego ,że jest to KONCERT JUBILEUSZOWY! 

Organizator koncertu AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA obchodzi w tym roku  30 -lecie działalności. Dumni jesteśmy, że udało nam się tyle lat przetrwać na rynku muzyki poważnej, czyli  „ mało masowej”.... Przez te wszystkie lata przewinęło się przez nasze zespoły i projekty 

mnóstwo znakomitych artystów: niektórzy z nich odnieśli i odnoszą wielkie sukcesy inni ...mniejsze, jeszcze inni pozmieniali zawody, ale WSZYSCY TWORZYLIŚMY i – ciągle tworzymy JEDNĄ ARTYSTYCZNĄ RODZINĘ, która z radością się spotyka i realizuje w kolejnych artystycznych projektach. 

W koncercie usłyszymy fragmenty oper, które zna cały świat, m.in.: Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco, Trubadur.

Gwiazdy scen europejskich: Giulio Boschetti, Paulo Lardizzone (Włochy), Monika Michaliszyn, Monika Piechaczek (Polska) wraz z Chórem Opery Polskiej i wspaniałą Roncole Verdi Orchestra pod dyrekcją Marcina Wolniewskiego wystąpią w tym wyjątkowym koncercie.

Projekt skupia artystów, którzy od lat współpracują z Agencją Artystyczną Pro Musica – włoskimi wykonawcami na czele Giulio Boschettim, Paulo Lardizzone. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół.

Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z Polski i pozostałych krajów Europy.

Giuseppe Verdi w swojej muzyce w sposób mistrzowski oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).

Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero stworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć. 

To trzeba zobaczyć!


Ceny biletów

130 zł - kategoria I (pakiet z płyta DVD Nabucco)*
110 zł - kategoria II
90 zł - kategoria III
70 zł - kategoria IV

* Płyta DVD do odbioru przed wejściem na wydarzenie.

Bilety

Miejsca numerowane