EnglishEnglish
 
VERDI i kobiety

VERDI i kobiety

pt., 2 grudnia 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Giuseppe Verdi kojarzony jest przede wszystkim z wizerunkiem dystyngowanego starszego pana z siwą brodą w czarnym cylindrze. Wielki patriota, wspaniały kompozytor wielu znakomitych oper. Zdawać by się mogło, że kobiety nie miały większego wpływu na jego życie i twórczość. Tymczasem było zupełnie inaczej... Śmierć pierwszej żony omal nie doprowadziła młodego Verdiego do zarzucenia komponowania. 

Jak dalej potoczyły się losy kompozytora, komu zawdzięcza swoje największe sukcesy, kto był dla niego wsparciem i inspiracją dowiedzą się Państwo podczas koncertu Verdi i kobiety. Arie, duety i najpiękniejsze chóry z oper przeplatać się będą z fragmentami jego listów, które przez całe życie pisał do swoich przyjaciół i opiekunów.

Obok kobiet towarzyszących Verdiemu w życiu na scenie pojawi się cała plejada najbardziej znanych bohaterek jego dzieł, w tym walcząca o swoje uczucie Aida, przeżywająca pierwszą niewinną miłość Magdalena (Rigoletto), zraniona Desdemona (Otello), królująca w paryskich salonach Violetta (La Traviata) czy przebiegła Lady Makbet.  

Wśród artystów Silvia Rampazzo, Aksana Yakushewich, Paolo Lardizzone, Giulio Boschetti, Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą Marcina Wolniewskiego. 

Koncertowi towarzyszyć będzie mini wystawa obrazów stanowiących projekty kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.