EnglishEnglish
 
Vertigo Big Monday Jazz Jam Session vol. 5

Vertigo Big Monday Jazz Jam Session vol. 5

pon., 5 marca 2018, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

BIG MONDAY JAZZ JAM SESSION VOL.5

Zapraszamy na jazzowe jam session podczas którego, muzycy przejmą władzę nad sceną Vertigo, kultywując starą tradycję jam session.

To czas, kiedy na scenie Vertigo można spotkać wszystkich muzyków jazzowych z Wrocławia ( i oczywiście nie tylko). To czas kiedy jazzowy duch unosi się w lekkim powietrzu Vertigo.

--------------------------

Jam session – rodzaj zbiorowego muzykowania (też: sesja improwizacyjna), szczególnie popularny w jazzie, bluesie, funku i folku.

Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session.

Zdarzenie polega na przetwarzaniu tematu zaproponowanego (zagranego) przez grupę muzyków (lub też solo) i interpretowanego przez kolejnych. Początkiem może być zagranie znanego wszystkim standardu (jazzowe jam session) lub tonacji (bluesowe lub reggae). Następnie muzycy zaczynają urozmaicać swoje partie. W końcowym efekcie wynik improwizacji może zupełnie nie przypominać tematu głównego, choć mogą się w niej pojawiać elementy początkowego tematu lub powrót do początkowej – inicjującej – frazy.

Bilety
Sprzedaż zakończona.