EnglishEnglish
 
Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson i Hoodoo Band

Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson & Hoodoo Band

czw., 10 października 2019, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Urodzony w Chicago jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim stworzył swój własny zespół, regularnie grał koncerty z takimi gwiazdy bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush, Buddy Miles, Buddy Guy,

Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington, Carey Bell. etc.

Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki.

Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko

(nastrój kompletnej ciszy, przeradza się za chwilę w burzliwe oklaski.)

Był dwukrotnie nominowany do Grammy Avards z zespołem Chicago Blues Living Story za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Avards, występował na największych festivalach na całym świecie, m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago blues festival. 

HooDoo Band to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym grupy wrocławskich muzyków.

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu Juniora Wellsa – "Hoodooman Blues". Zespół założyli trzej przyjaciele w 2004r.: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasza Nitribitt.

Wstąpili na licznych festiwalach w Polsce jak i w Europie, m.in. na: Blues na Świecie, Olsztynskie Noce Bluesowe, Blues Express, Suwałki Blues Festival, Bluesonalia, Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal, Jesień z Bluesem oraz na festiwalach w Niemczech, Czechach, Ukrainie i na Litwie.

Zdobyli wiele nagród, byli nominowani do nagrody Fryderyka. Ich debiutancki album zat. „Hoodoo Band” szybko uzyskał status złotej płyty. Ten wyjątkowy skład zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu, funku oraz rythm’n’bluesa, nie zabraknie też wirtuozeryjnych solówek gitar, fortepianiu, basu harmonijkiczy też perkusji.

Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty, starsze utwory Carlosa Johnsona oraz największe okołobluesowe standarty.

sklad zespołu:

Carlos Johnson - vocal / guitar 

Tomasz Nitribitt - vocal / harp 

Bartek Miarka - guitar 

Andrzej Stagraczyński - bass 

Piotr Świętoniowski - keys 

Bartosz Niebielecki - drums 

Bilety
Sprzedaż zakończona.