EnglishEnglish
 
Vertigo Blues Night Presents: VW Project

Vertigo Blues Night Presents: VW Project

czw., 4 lipca 2019, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

VW PROJECT w międzynarodowym składzie:

Valentina Vatutina - wokal,
George Dyer - gitara,
Craig Hume - saksofon, tamburyn,
Andrzej Waśniewski - klawisze, 
Marcin Spera - bas,
Bartłomiej Libera - perkusja

 

Co nieco o wykonawcach:

Valentina Vatutina każdego dnia rano pije dobrą kawę i idzie do dzieci, bo pierwszą część dnia spędza w międzynarodowej podstawówce, a drugą z kolegami i mikrofonem.  Na scenie oprócz kolorowych sukienek i kolczyków, wyróżnia ją głos kształtowany na takich inspiracjach jak: Aretha Franklin, James Brown, Nina Simone, Billie Holiday, Ray Charles, Chaka Khan, Etta James, B.B.King, Koko Taylor. Soul / Blues / Funk – na takim dziale w sklepie z płytami winylowymi znajdziecie kiedyś jej produkcję. Póki co jednak można ją spotkać, jak uśmiechnięta przemierza na rowerze ulice Wrocławia, oraz owszem na naszej scenie :)

George Dyer - lider zespołu George Dyer Band, urodzony w słonecznej Kalifornii, wychowany w romantycznej Francji, od trzech lat mieszkający w naszej kochanej Polsce, którą raczy muzycznymi efektami swojej wielokulturowej przeszłości. Otwierał scenę bluesową w Kenii i Czadzie, wcześniej szlifując swoje umiejętności w Nowym Orleanie, Chicago i San Francisco. Przypatrzcie się podczas koncertu... zobaczycie tego pozornie spokojnego chłopaka, który kołysze się na falach swojej muzyki pozostawiającej ślady w niemal kazdym zakatku swiata.

Craig Hume - mieszkający we Wrocławiu, brytyjski saksofonista przez wiele lat nagrywał i występował z legendą bluesa Johnnym Marsem. Craig był także członkiem zespołu Mike’a D’Abo z Manfred Mann, a także koncertował z Justinem Haywardem z Moody Blues.

Marcin Spera – kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu jazzowego. Współtworzył wrocławską formację Kanał Audytywny oraz później współpracował z L.U.C (Łukasz Rostkowski) przy jego solowych albumach. (Planet L.U.C, 39/89 Zrozumieć Polskę). Współpracował z wieloma muzykami i zespołami, od akustycznego jazzu, przez flamenco, fado, tango argentyńskie, bluesa, funka, rocka do eksperymentów z muzyką elektroniczną  Poza lokalną działalnością koncertową na swoim koncie ma występy w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Portugalia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia. Współpracował jako muzyk i współkompozytor z teatrami we Wrocławiu (Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr AdSpectatores), Legnicy i Warszawie. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w nagraniu kilkunastu albumów w szerokim spektrum stylistyk muzycznych.

Andrzej Waśniewski - człowiek specjalizujący się w wielu profesjach związanych z muzyką: pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, producent. Andrzej wystąpił jako sideman na płycie "Deep BLues" legendarnego bluesowego zespołu "Outsider". W okolicach przełomu wieków wstąpił do funkowej grupy "The Crackers", a także stworzył własne zespoły: acid-jazzowy "Cool Blue" z wokalistką Katarzyną Mirowską i etno-jazzowy "ELjazzER" w polsko-czeskim składzie. Następnie dłuższy okres współpracy m.in z bluesowy "HooDoo Band" i wokalistką Marceliną Stoszek. W międzyczasie krótka współpraca i nagranie płyty "Home?" z kultową czeską grupą "-123min." Obecnie nadal realizuje własne projekty, głównie w typowym jazzowym trio, ale także ze śpiewającym aktorem Tomaszem Krajewskim i z orkiestrą "Funky New Orleans". Doświadczenie z całego jego dorobku wybrzmiewa teraz w VW PROJECT!

Bartłomiej Libera- wrocławski perkusista, nauczyciel i muzyk sesyjny. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień zespołowych, m. in. nagrody głównej na festiwalu School&Jazz w Lubaczowie oraz II miejsca na Spotkaniach Muzyków Jazzowych w Rudnikach. Perkusista odnajdujący się w wielu stylach, zaangażowany w liczne projekty muzyczne m. in. Ada Maksymowicz Band, LieBerKnapp Trio, Re-Karpaty, Primberki, Dylemat, Ekstra Mocne Kombo, Secondary Atmopshere, Chicago Klezmer Band. W zespole VW PROJECT pilnuje, aby kolejne kawałki zaczynały się o czasie. Swoją karierę zaczynał grając na pokrywkach od garnków w wieku lat trzech.

Bilety
Sprzedaż zakończona.